14 listopada br. podczas uroczystej gali w Starostwie Powiatowym po raz czternasty przyznane zostały nagrody Starosty Gryfińskiego za promocję powiatu. Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się: Jerzy Romaniuk (kategoria kultura), Sara Kierul (kategoria sport), Michał Kijo (kategoria pro publico bono) oraz firma Dzosik Dariusz Josik z Chojny (kategoria przedsiębiorca roku). Oprócz statuetek „Bociana" laureaci otrzymali dyplomy, pamiątkowe publikacje oraz czeki na kwotę 3000 zł. 

Podczas gali wręczono także nagrody dla zwycięzców konkursu fotograficznego „Powiat gryfiński w obiektywie”. Odbyła się również prezentacja z wyjazdu Teatru Bomba Bomba na Enrich Festival do Anglii. Muzycznie wydarzenie uświetnili młodzi gryfinianie: Łukasz Tokarski (śpiew) i Kacper Michalski (saksofon).

Jerzy Romaniuk


Kombatant i pionier Ziemi Gryfińskiej, sybirak, prezes Zarządu Oddziału Związku Inwalidów Wojennych RP w Gryfinie. Osoba niezwykle aktywna. Pisze wiersze, angażuje się w działalność społeczną i artystyczną. Od kilku lat jest aktorem Teatru Eliksir. W 2019 r. wydał książkę ze wspomnieniami i utworami poetyckimi pt. „Przeminęło z czasem. Wspomnienia”. Jest  także inicjatorem postawienia w Gryfinie pomnika słynnego na całym świecie niedźwiedzia Wojtka, mianowanego do stopnia kaprala, który wraz z żołnierzami armii Andersa przeszedł cały szlak bojowy aż do Monte Cassino.

Sara Kierul


17-letnia mieszkanka Chojny, trenująca piłkę nożną, grająca na pozycji bramkarza. Swoje pierwsze kroki w piłce nożnej stawiała  w wieku 7 lat w MKS Odra Chojna. Obecnie reprezentuje MKS Olimpia Szczecin występujący w Ekstralidze Kobiet. Od 2013 r. regularnie powoływana jest na konsultacje i zgrupowania oraz na mecze reprezentacji Polski Kobiet w piłce nożnej. W 2018 r. reprezentowała Polskę w rozgrywanych na Litwie Mistrzostwach Europy Kobiet w piłce nożnej w kat. U-17. W marcu 2019 r. w Szwecji brała udział w turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy Kobiet  rozgrywanych w Bułgarii. Drużyna Polek przegrała w tym turnieju jedynie z zespołem Hiszpanii – aktualnym Mistrzem Świata. We wszystkich trzech meczach kwalifikacyjnych Sara zagrała pełne 90 minut. 

Michał Kijo


26-letni mieszkaniec Mieszkowic, który w listopadzie 2018 r. zorganizował pomoc dla rodzin poszkodowanych w pożarze kamienicy w Mieszkowicach. Dzięki zaangażowaniu Michała udało się w błyskawicznym czasie uzbierać kwotę prawie 20 tysięcy zł, a także najpotrzebniejszą odzież i obuwie. Założył na Facebooku funpage „Mogę – pomogę” najpierw wspierający pogorzelców, a dziś wszystkich, którzy takiego wsparcia potrzebują. Pomoc dla 13-letniej Ilony chorej na białaczkę, wsparcie finansowe przy odbudowie spalonego domu pani Mileny i jej rodziny, zbiórka ubrań dla małej niepełnosprawnej dziewczynki i jej, także niepełnosprawnej mamy – to tylko niektóre z wielu akcji wspieranych przez Michała na jego funpage’u.

Firma DZOSIK Dariusz Josik w Chojnie


Działająca od 2013 r. firma remontowo-budowlana. Obecnie w tej niewielkiej firmie zatrudnionych jest 8 pracowników, którzy mają możliwość systematycznego podnoszenia kwalifikacji. Wśród małych przedsiębiorstw „Dzosik” wyróżnia się przede wszystkim ilością tworzonych dodatkowo miejsc pracy i zatrudnianie osób bezrobotnych, głównie młodych, zarejestrowanych w Urzędzie Pracy, a także profesjonalnym wykonawstwem usług remontowych, budowlanych i wykończeniowych. 

Więcej zdjęć na https://www.facebook.com/753199528183939/photos/pcb.1086424458194776/1086416598195562/?type=3&theater

info
Informacje - krótko

Przebudowa ulicy Krasińskiego w Gryfinie
Przebudowa ulicy Jaśminowej w Żórawkach
Dzienny Klub Wsparcia Społeczno-Zawodowego
Przebudowa ulicy 1 Maja w Gryfinie
Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie

Rozlicz PIT w powiecie gryfińskimw powiecie gryfińskim
PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych


Darmowa Pomoc Prawna
Projekt Zdalna szkoła
Matura 2020
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
U nas warto się uczyć
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek
osrodek koord rehab opiek

raport
Raport

Pobierz raport w formacie PDF

Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony