W ostatnią sobotę 29 czerwca na stadionie w Trzcińsku-Zdroju miało miejsce niecodzienne wydarzenie - Klub Sportowy "Orzeł" obchodził 65-lecie swojej działalności. Z tej okazji ufundowano klubowi sztandar, a stadion otrzymał imię Ryszarda Wierzbińskiego - pierwszego działacza i organizatora. Notabene p. Ryszard Wierzbiński osobiście odsłaniał tablicę pamiątkową z imieniem. Taki nasz rodzimy Wałęsa.

Prezes Piotr Bugajski, radny powiatowy i jednocześnie gospodarz uroczystości, przedstawił historię klubu i podziękował wszystkim, którzy tworzyli i tworzą historię klubu.

Nie mogło oczywiście, obyć się bez meczu. W towarzyskiej potyczce z "Orłem" zmierzyli się "Błękit Pniewo".

W jubileuszu uczestniczyło wielu mieszkańców Trzcińska-Zdroju, co świadczy jak ważne jest miejsce "Orła" w życiu miasta. Wśród zaproszonych gości był prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej Jan Bednarek, burmistrz Zbigniew Kitlas oraz starosta Wojciech Konarski, który gratulując jubileuszu, zwrócił uwagę na inny aspekt sportu, polegający na tworzeniu przez lata więzi wspólnotowych i pokoleniowych.

Trener Jacek Limanówka dziękował w imieniu wszystkich wyróżnionych. Powiedział, że głównym zadaniem "Orła" było i będzie wychowywanie młodzieży w duchu sportowym i kształtowanie wzorców.

Jubileusz istnienia obchodził także Klub Sportowy "Grot" Gardno. Obchody 30-lecia połączono z festynem mieszkańców Gardna. Spotkanie rozpoczęło się od gier, zabaw i konkursów dla dzieci i młodzieży. Nie zabrakło oczywiście meczu, w którym nie ważny był wynik, ale dobra zabawa.

Miłym wydarzeniem było wręczenie wyróżnienia Przyjaciela Gardna dla starosty gryfińskiego Wojciecha Konarskiego za propagowanie, zaangażowanie oraz dbałość o dobre imię miejscowości.info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony