W tym roku Jesienna Scena Tańca odbędzie się w terminie 25-27 października 2013 r. To weekendowe spotkanie z ciekawymi i nowymi zjawiskami w tańcu. Jest to już piąta edycja festiwalu, który od początku istnienia jest imprezą międzynarodową.

 W ramach festiwalu odbywają się występy małych form ruchowych (solo, duety, trio) w różnych technikach tańca, ale przede wszystkim w technikach tańca współczesnego. Zapraszamy ważnych i wybitnych twórców z Polski i zagranicy. Gościliśmy do tej pory artystów z Niemiec, Danii, Japonii, Wenezueli, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii.

Chcemy promować taniec i zaznajamiać publiczność z aktualnymi trendami w tańcu. W tym roku ideą festiwalu jest przedstawienie historii tańca poprzez spektakle, warsztaty i projekcje. Zapraszamy prekursorów tańca współczesnego w Polsce (Witolda Jurewicza, Iwonę Olszowską, Annę Piotrowską), którzy są wybitnymi tancerzami i choreografami oraz znakomitego gościa z Niemiec, Henrika Kaalunda, z którym współpracujemy już od kilku lat.

Festiwal ten jest wyjątkowy przez to, ze jest jedynym w naszym województwie, i który proponuje inteligentne formy tańca. Szczecin nie ma zorganizowanego środowiska tanecznego , a że w Gryfinie już od 22 lat rozwija się taniec współczesny, Teatr Tańca EGO VU (dawniej VOGUE) postanowił inspirować i zakrzewiać tradycje taneczne w naszym regionie.

W tańcu współczesnym ważne są emocje i treści przekazywane ze sceny. To daje widzowi możliwość bogatszego odbioru, prowokuje do myślenia i współodczuwania. Formy ruchowe, które planujemy prezentować są na wysokim poziomie artystycznym, a często wyjątkowe na skalę światową. Celem nadrzędnym festiwalu jest edukacja kulturalna, uwrażliwianie na sztukę wyższą i integrowanie środowisk.

Dzięki takim inicjatywom jak Jesienna Scena Tańca miasto otwiera się na nowych ludzi i nowe pomysły. Jest to też świetna okazja do promocji miasta nie tylko w Polsce ale i na świecie. Dzięki odwiedzającym gościom następuje wymiana kontaktów i doświadczeń, która wzbogaca i rozwija sieć kontaktów i ewentualne współprace. W związku z tym, że Gryfino jest miastem przygranicznym od 5 lat zapraszamy gości z Niemiec i rozwijać wspólne inicjatywy artystyczne.

Oprócz spektakli tanecznych proponujemy mieszkańcom i gościom, warsztaty tańca na kilku poziomach zaawansowania, tak by animować jak największa grupę odbiorców. Do tej pory proponowaliśmy warsztaty tańca współczesnego, taniec brzucha, hip hop, tango argentyńskie i latino dance. W tym roku proponujemy kolejne warsztaty z nowymi nauczycielami: taniec współczesny z Iwoną Olszowską (prekursor tańca współczesnego w Polsce) oraz hip hop z Anną Youya Jujką (wybitna tancerka, obecnie juror programu telewizyjnego GOT TO DANCE).

Kolejną atrakcją dla uczestników festiwalu jest kolejna już edycja Cichej dyskoteki SILENT DISCO, która od trzech lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Przy tej jubileuszowej edycji planujemy także seans filmowy pt. PINA. Pina Bausch to legenda gatunku scenicznego tj. "Teatr Tańca". Film ten powinien opowiada o twórczości Piny Bausch, wybitnej niemieckiej choreografki i powinien być lekturą każdego tancerza. Walory odbioru filmu wzmocni to, że projekcja jego odbędzie się w 3D.

 

PROGRAM:

Piątek 25.10.2013 godz. 19.00

Teatr Tańca EGO VU - POMROK - Gryfino
Agnieszka Łuczyńska, Radosław Stępniak - LOCZEK- Łódź
Aleksandra Holesz - PROFORMER - Rybnik
Henrik Kaalund - FAR AND WIDE - Berlin

Sobota 26.10.2013 godz. 18.00

Studenci PWST- wydz. Teatru Tańca - SAMSARA - Bytom
Aleksandra Bożek - Muszyńska - IN BRIEF - Warszawa
Witold Jurewicz, Juliusz Grzybowski - CZY FILOZOF MOŻE MÓWIĆ O TAŃCU I O TYM, CZY CHOREOGRAF MOŻE ZATAŃCZYĆ Poznań, Ostrów Wlkp.
SILENT DISCO

Niedziela 27.10.2013 godz.17.00

Projekcja filmu PINA - 3D - Kino GRYF

Dodatkowe informacje:

WARSZTATY - 26,27.10.2013r.
Sala gimnastyczna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, ul. Niepodległości
Taniec współczesny - Aleksandra Holesz - godz. 10.30-13.30
Hip hop - Anna YOUYA Jujka - godz. 14.00-16.00
Więcej o warsztatach na: www.gdk.com.pl/index.php?plik=ogloszenie&ogloszenia_id=778

SILENT DISCO - 26.10.2013 - godz. 21.00
pobocze sali widowiskowej GDK
(do odbioru słuchawek potrzebny jest dowód tożsamości)
Więcej o wydarzeniu na: www.gdk.com.pl/index.php?plik=impreza&kalendarium_id=562

KOSZTY:
Bilet na spektakle 15,00 zł - 1 dzień
Bilet na Silent Disco - 15,00 zł
Bilet na film PINA - 10,00 zł
Warsztaty - taniec Współczesny - 60,00 zł, Hip hop - 80,00 zł

Źródło: www.gdk.com.pl

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony