W piątek 19 lutego 2016 r. o godzinie 17.00, na sali widowiskowej Gryfińskiego Domu Kultury odbędzie się "Koncert Charytatywny dla Piotrusia". Akcja ma celu wsparcie leczenia niespełna rocznego Piotrusia Wróbla, cierpiącego na nowotwór - siatkówczaka obuocznego.

Podczas koncertu zagrają cztery zespoły: Basileus, OTHIS, Abolicja i Rusty Chain. Bilety/cegiełki będzie można nabywać w dniu wydarzenia. Cena wejściówki wyniesie 10 zł, choć każda wyższa kwota będzie mile widziana. Wszystkie uzyskane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane rodzicom chłopca na jego leczenie.

Kilka miesięcy temu rodzice Piotrusia, którzy mieszkają w jednej z podgryfińskich wiosek, usłyszeli druzgoczącą diagnozę. Ich ukochany synek cierpi na siatkówczaka, nowotwór który zaatakował jego oczy. Rodzina natychmiast zaczęła walczyć o jak najlepsze leczenie dla chłopca. Po poszukiwaniach okazało się, że możliwe jest wyleczenie malca, jednak terapia w Nowym Jorku u wybitnego specjalisty dr Davida Abramsona jest kosztowna. Aby rozpocząć leczenie potrzeba aż 1,5 mln zł. Chłopiec, krótko po zdiagnozowania rozpoczął chemioterapię, będzie w ten sposób leczony aż nie uzbiera się kwota na leczenie w Stanach Zjednoczonych. W przypadku zaawansowanej choroby może dojść do usunięcia obu oczek dziecka.

Trwa intensywna zbiórka środków na leczenie chłopca. Na stronie http://rycerzeiksiezniczki.pl/?kids=oczy-piotrusia-kontra-siatkowczak-obuoczny, można zapoznać się z historią chłopca w dwóch językach i wpłacać fundusze na jego leczenie. Działa także strona w popularnym serwisie społecznościowym facebook http://facebook.com/oczyPiotrusiakontrasiatkowczakobuoczny/, gdzie rodzina informuje na bieżąco o działaniach podejmowanych na rzecz chłopca i jego stanie zdrowia.

 

Źródło: www.gdk.com.pl

info
Informacje - krótko

Rekrutacja - rok szkolny 2019/2020
Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim

Rozlicz PIT w powiecie gryfińskimw powiecie gryfińskim

PITAX.PL łatwe podatki w ramach projektu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony