To że w Gryfinie teatry mnożą się jak przez pączkowanie, a sztuki teatralne rodzą się jak grzyby po deszczu wiadomo nie od dziś. Bo teatr to zaiste jedna z najpopularniejszych dziedzin sztuki w mieście. Świadczyć może o tym choćby fakt, że niedawno powstała nowa grupa teatralna przy Gryfińskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Jest to już kolejna grupa, działająca zaledwie kilku miesięcy, która powoli wpisuje się w historię gryfińskiego teatru. Sympatyczne panie mają już za sobą „nieśmiałą” premierę – programu poetycko-rozrywkowego z okazji Dnia Kobiet, z którym wystąpiły na deskach Gryfińskiego Domu Kultury. Poza tym włączyły się do wspólnej zabawy jako dostojne damy i egzotyczne postacie do organizowanych w Pałacyku po Lwami imprez plenerowych – majowego „Pikniku retro” oraz czerwcowego Dnia Dziecka.

Po raz pierwszy widzowie mogli podziwiać talent aktorek Teatru GUTW w programie poświęconym kobietom, w którym panie recytowały wiersze o kobietach, śpiewały piosenki, ale także przedstawiały zabawne scenki kabaretowe. Po kilku tygodniach prób był to debiut sceniczny całej grupy. Obecnie Teatr GUTW jest w trakcie pracy nad nowym programem kabaretowym. Spotkania odbywają się raz w tygodniu na Scenie pod Lwami w Gryfińskim Domu Kultury (pałacyk pod Lwami przy ul. Chrobrego 48). Zajęcia teatralne z aktorkami Teatru GUTW prowadzi instruktor GDK, kierownik artystyczny Teatru Uhuru i Sceny pod Lwami – Janusz Janiszewski.
 

Nowy program kabaretowy „Być albo nie być na Uniwersytecie” pokazany zostanie podczas uroczystego zakończenia roku akademickiego 2011/2012. Występ grupy z programem podsumowującym na wesoło pracę w różnych sekcjach GUTW będzie można zobaczyć 22 czerwca br. w sali widowiskowej Gryfińskiego Domu Kultury.

Teatr tworzą: Józefa Łodykowska (Ziuta), Danuta Szydło, Teresa Smolnik, Wiesława Glińska, Elżbieta Smirnow, Anna Terenowicz, Krystyna Padiasek, Tamara Szymańska, Irena Kostecka, Ewa Basista, Bożena Mockało, Krystyna Wiśniewska i Janina Osiej.

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony