Alicja ma 22 lata i mieszka z rodzicami w Daleszewie. Zaangażowana w działalność animacyjną na rzecz społeczności lokalnej. Od dziecka porusza się na wózku inwalidzkim. Była uczennicą Szkoły Podstawowej w Radziszewie. Jej pierwszą wychowawczynią była Urszula Majzner, a w klasach IV – VI Maria Bajowska,  która jednocześnie uczyła Alicję języka polskiego. Od tego czasu pasją Alicji stało się pisanie wierszy. Część z nich została zaprezentowana podczas wieczoru poetyckiego. Inicjatorką spotkania była Mariola Wiater, nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej w Radziszewie, która zaprezentowała krótki szkic na temat twórczości Alicji.

Dotychczasowy dorobek poetycki  prezentuje m.in. głębokie pragnienie bycia sobą, potrzebną, użyteczną, ale przede wszystkim dążąca do realizacji pewnych zamierzonych celów. Co jest niejako znakiem rozpoznawczym Alicji. Wieczór był pełen wzruszeń i spontanicznych zachowań, nie tylko ze strony bohaterki tego wydarzenia, ale również ze strony zaproszonych gości. W części oficjalnej głos zabrała m.in. Beata Wójcik – dyrektor Szkoły Podstawowej w Radziszewie, Andrzej Hatłas – nauczyciel oraz będąca już na emeryturze Maria Bajowska.  Spotkanie uświetnione zostało artystycznymi akcentami w wykonaniu uczniów klas starszych oraz Tadka Wasilewskiego.
 

 

Poezja jaką prezentowała Alicja Błaszczyk była pełna ciepła i wrażliwości. Była mowa o uczuciach, tęsknotach, marzeniach. Jedne dopiero się rodzą, inne są bliskie realizacji. Alicja marzy o wydaniu tomiku wierszy. Przy spontanicznej pomocy ludzi dobrej woli pomysł wydaje się jak najbardziej realny. Chęć pomocy w jego realizacji zadeklarował m.in. Tadek Wasilewski, gospodarz „Zagrody” w Daleszewie. Po wakacjach planuje zorganizować koncert charytatywny na rzecz realizacji kolejnych marzeń Alicji. 
 

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony