19 października 2013 r. odbył się XXXVIII Rajd Parasolowy. Organizatorem był Gryfiński Dom Kultury. Trasa rajdu wiodła z Gryfina do Żórawi (gdzie odbyły się konkursy i ognisko) i z powrotem przez Żórawki do Gryfina.

 

W rajdzie uczestniczyły dzieci i młodzież z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 2 (op. Patrycja Markowska), Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (op. Ewa Przystupa, Tomasz Szachnowski i Julian Dalidowicz), z Gryfińskiego Domu Kultury (op. Kamilla Gadomska) oraz rodziny i turyści indywidualni.

Na mecie w Żórawiach po zjedzeniu kiełbasek i krótkim odpoczynku odbył się konkurs na najładniejszy parasol. Jury po obradach zdecydowało, że w kategorii szkół podstawowych I miejsce zajął Jakub Szachnowski ze Szkoły Podstawowej nr 3, II miejsce ex aequo zajęły 2 drużyny: z Gryfińskiego Domu Kultury: Marta Szpyt, Szymon Zawadzki i Paweł Gadomski oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2: Kinga Dejewska i Weronika Dejewska. Pozostałe zespoły z tej kategorii otrzymały wyróżnienia: z Gryfińskiego Domu Kultury: Kamila Matusik i Hania Walsh oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2: Oliwia Kurlej i Agnieszka Wilczewska, Oliwia Korczyńska i Karolina Stańko oraz Karolina Wojdyła.

 

W kategorii ponadgimnazjalnej wygrał jedyny parasol, który został zrobiony przez drużynę z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w składzie: Dominika Lara, Julia Rembecka i Izabela Bodnar, a kategorii rodzinnej parasol z fokami przygotowany przez rodzinę państwa Stempińskich.

 

Kolejnym z konkursów był test krajoznawczy, który w kategorii szkół podstawowych wygrała Oliwia Korczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 2, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i rodzinnej: Julia Rembecka z Zespołu szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

 

Odbyły się również 2 konkursy sprawnościowe. Pierwszy z nich to jedzenie jabłka na czas. Najlepszy okazały się następujące zespoły: Oliwia Kurlej i Agnieszka Wilczewska (SP 2), rodzina Stempińskich, Kasia Malec i Agata Zabłocka (ZSP 2) oraz Szymon Zawadzki i Paweł Gadomski (GDK).

Ostatnim konkursem był rzut szyszkami do celu (wiklinowy kosz). Konkurencje wygrała Kasia Lisiecka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Gryfino, Starostwo Powiatowe w Gryfinie oraz Gryfiński Dom Kultury.

Serdeczne podziękowania za pomoc przy organizacji rajdu składamy Nadleśnictwu w Gryfinie oraz Sołtys Żórawi pani Dorocie Frelich.

Źródło: www.gdk.com.pl

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony