19 czerwca br. w sali kinowej Gryfińskiego Domu Kultury uroczyście świętowano zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  Podczas uroczystości słuchacze oraz zaproszeni goście obejrzeli prezentację multimedialną prezentującą aktywną działalność i osiągnięcia Uniwersytetu. W roku akademickim 2012/2013 z szerokiej gamy zajęć, prowadzonych w ramach 20 sekcji tematycznych skorzystało prawie dwustu studentów.

W podsumowaniu rocznej działalności  Uniwersytetu uczestniczyli starosta Wojciech Konarski i wicestarosta Jerzy Miler. Starosta pogratulował organizacji  aktywności w tak wielu płaszczyznach i życzył dalszej pracy nad tworzeniem więzi wspólnotowych. Taka działalność jest inspiracją dla innych stowarzyszeń. Wspaniałym przykładem był realizowany przez członków Uniwersytetu i młodzież polsko-angielski projekt „Razem przez pokolenia” z programu Młodzież w działaniu, w związku z obchodzonym w 2012 r. Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

Wielką atrakcją spotkania był premierowy pokaz spektaklu Teatru Eliksir zatytułowany „Eliksir młodości - czyli rzecz o niedalekiej przyszłości", pełnego zabawnych sytuacji i komicznych  dialogów. Teatr tworzą głównie studenci Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ale także inni aktorzy, którzy doszli w trakcie pracy nad spektaklem. Gościnnie w przedstawieniu wystąpili też aktorzy Teatru Uhuru.

 

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony