Uroczystości modlitewne za ofiary II wojny światowej odbyły się 1 września 2016 roku w Sanktuarium w Siekierkach oraz na Cmentarzu Wojennym w Starych Łysogórkach. Mszę świętą odprawił Metropolita Szczecińsko- Kamieński ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga.

Po mszy wszyscy uczestnicy udali się na plac w Starych Łysogórkach, gdzie zostało poświęcone Lapidarium upamiętniające poległych żołnierzy w II wojnie światowej. Okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Mieszkowic- Andrzej Salwa, a poświęcenia nowego miejsca dokonał Arcybiskup ks. Andrzej Dzięga.


Następnie wszyscy przemieścili się na Cmentarz Wojenny. Po przemówieniu burmistrza Mieszkowic Andrzeja Salwy modlitwę w intencji poległych żołnierzy i Ojczyzny odmówił ks. Arcybiskup Andrzej Dziega. Podczas uroczystości został odczytany Apel Pamięci, po którym żołnierze z 5 Pułku inżynieryjnego ze Szczecina Podjuchy oddali salwę honorową. Następnie złożono okolicznościowe wieńce i wiązanki kwiatów oraz znicze pod pomnikiem Wdzięczności Żołnierzom 1 Armii Wojska Polskiego. W uroczystościach wziął udział kombatant-porucznik w stanie spoczynku Adam Niedźwiecki, sybiracy, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie-  Eugeniusz Pietrzak, Starosta Gryfiński - Wojciech Konarski, burmistrzowie Cedyni i Morynia, księża, radni powiatowi i gminni, sołtysi, dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy, przedstawiciele ZNP w Mieszkowicach, dyrektor i pracownicy Muzeum Pamiątek 1. Armii Wojska Polskiego oraz Dziejów Ziemi Mieszkowickiej w Mieszkowicach, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy.

 

Źródło: www.mieszkowice.pl

info
Informacje - krótko

Rekrutacja - rok szkolny 2019/2020
Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim

Rozlicz PIT w powiecie gryfińskimw powiecie gryfińskim

PITAX.PL łatwe podatki w ramach projektu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony