Chcesz porozmawiać o swoich sprawach, problemach społecznych, sytuacji osób niepełnosprawnych czy powiedzieć o rzeczach dobrych, którymi warto dzielić się z innymi w kraju? Dzięki twoim spostrzeżeniom będzie można zmienić świat na lepsze, walczyć z nieprzychylnym losem i pomóc innym. Takie działania i takich ludzi wspiera Rzecznik Praw Obywatelskich z którym okazję do rozmowy będą mieli 22 września 2017 r.  mieszkańcy Gryfina. Uroczyste spotkanie otworzy marszałek województwa Olgierd Geblewicz oraz Starosta Gryfiński Wojciech Konarski.

Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich, od prawie 2 lat co miesiąc organizuje w innym regionie cykl spotkań, mających na celu zainteresowanie się sprawami i problemami ludzi. Na pojedyncze spotkania przychodzi od 15-100 osób. W każdym regionie są inne problemy, a dzięki zebranym informacjom można podjąć nie tylko interwencje w indywidualnych sprawach, ale także znajdować luki w przepisach, które da się naprawić oraz stworzyć mapę realnych problemów społecznych.

W Gryfinie, w ramach wizyty Rzecznika Praw Obywatelskich, zostanie zaprezentowany Teatr Bomba Bomba, którego aktorami są osoby niepełnosprawne. W ich spektaklach mówi się o sprawach ważnych dla ludzi, społeczeństwa oraz osób niepełnosprawnych. Kolejnym punktem wizyty będzie debata na temat tego czy osoby niepełnosprawne mają takie same prawa jak wszyscy obywatele. Rzecznik zapozna się również z bijącą działalnością Domu Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie. Gryfińskie spotkanie regionalne zostanie zakończone i podsumowane podczas konferencji prasowej w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gryfinie, które wspiera i pomaga w sprawnej organizacji wizyty.

W trakcie 4-dniowego pobytu na Pomorzu Zachodnim Rzecznik Praw Obywatelskich odwiedzi także Szczecin, Stargard, Gryfice, Złocieniec, Drawsko Pomorskie, Siemczyno oraz Czaplinek.

info
Informacje - krótko

Rekrutacja - rok szkolny 2019/2020
Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim

Rozlicz PIT w powiecie gryfińskimw powiecie gryfińskim

PITAX.PL łatwe podatki w ramach projektu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony