Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie już po raz jedenasty był organizatorem Powiatowego Konkursu Mitologicznego, adresowanego  jak co roku do uczniów gimnazjów oraz klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych powiatu gryfińskie- go. W tym roku w konkursie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych: nr 1 im. Janusza Korczaka w Chojnie i nr 3 im. Noblistów Polskich w Gryfinie oraz szkół ponadgimnazjalnych z Gryfina i Chojny.

Drużyny w pierwszej części konkursu zmierzyły się z zadaniem „postać zagadka”, układając z otrzymanych puzzli obrazek, będący ilustracją  postaci mitologicznej. Po ułożeniu drużyna określała kim jest postać i podawała istotne informacje dotyczące atrybutów, czynów i funkcji przypisywanych jej w mitologicznym świecie. 

W drugiej część konkursu uczniowie odpowiadali na sześć losowo wybranych pytań o różnym stopniu trudności, w określonym czasie.

W trzeciej rundzie (kalambury) młodzież sprawdzała swoje umiejętności przedstawiania na rysunku i odgadywania mitologicznych haseł.

Czwarta runda  polegała  na przedstawieniu dowolnej postaci mitologicznej przez reprezentacje szkół. W tej części jurorzy oceniali prezentację postaci (strój, rekwizyty, pomysłowość, zachowanie zgodności z wizerunkiem mitologicznym oraz samo wystąpienie m.in. płynność i oryginalność wypowiedzi).

Efekty współzawodnictwa oceniało jury w składzie Teresa Błońska – kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnie oraz dr hab. prof. US Radosław Skrycki – zastępca dyrektora Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych US.

W klasyfikacji końcowej pierwsze miejsce zajęła drużyna ZSP w Chojnie w składzie: Kamila Błoch, Gracjan Jasnos, Jacek Sztubecki (opiekun: Krzysztof Pośniak). Drugie miejsce wywalczyła drużyna SP nr 3 w Gryfinie w składzie: Patrycja Kowalczyk, Olga Morawiak, Danuta Rzechółka (opiekun: Magdalena Klimas). Na trzeciej pozycji uplasowała się młodzież ZSP nr 2 w Gryfinie (Szymon Pająk, Adrian Kazimierak, Dawid Matusiak), pod opieką Joanny Ulaszewskiej.

Nagrody dla uczestników konkursu i poczęstunek zostały ufundowane przez Radę Rodziców ZSP w Chojnie.

info
Oświata
biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony