8 maja 2019 r. odbyły się warsztaty fotograficzne  „Szlakiem murów obronnych Chojny” w ramach współpracy polsko-niemieckiej z zaprzyjaźnionymi szkołami z Prenzlau i Schwedt. Celem zajęć było pokazanie, omówienie i fotografowanie murów obronnych Chojny.

Dziewczęta z koła fotograficznego „Obiektyw” oraz chłopcy uczestniczący w zajęciach  przygotowali dla gości wystawę zdjęć o różnorodnej tematyce i omówili działalność koła fotograficznego „Obiektyw”. Po przedstawieniu planu zajęć wszyscy wyruszyli w plener gdzie  samodzielnie wykonywali zdjęcia murów obronnych oraz czatowni i bram ( Świeckiej i Barnkowskiej).  Mimo bariery językowej wszyscy uczestnicy warsztatów współpracowali ze sobą, dzielili się swoimi umiejętnościami i wiedzą z zakresu fotografii. Po powrocie goście otrzymali upominki (kubki z logo Ośrodka i zabytkami Chojny) oraz pamiątkowe zdjęcia grupowe.

Zajęcia zakończyły się wspólnym  posiłkiem, który przygotowali uczniowie ze szkoły zawodowej pod okiem pani Emilki i p. Ani za co serdecznie dziękujemy. Warsztaty przebiegły w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

Organizatorzy warsztatów: opiekunowie koła fotograficznego „Obiektyw”.

Zajęcia odbyły się dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Źródło: www.soswchojna.edupage.org

info
Oświata
biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony