Wyszukiwarka
Treść główna

zajawkaChcą mieć wpływ na przyszłość, dlatego dołączyli do programu edukacyjnego Solve for Tomorrow firmy Samsung. Zaprojektowali innowacyjną maszynę rozdrabniającą biodegradowalne, roślinne odpady nadające się do kompostowania, przyspieszającą proces tworzenia nawozu. Ich pomysł spodobał się i … są w finale!
21 stycznia 2022 r. Jury w drugim etapie wybrało 9 z 25 drużyn półfinałowych. Wśród nich znalazł się STEAMteam – zespół z I Liceum Ogólnokształcącego im. Aleksandra Omieczyńskiego w Gryfinie - jedyny z województwa zachodniopomorskiego!

Małe miasteczko, zwykła szkoła, a w niej niezwykli uczniowie: Dominik Maciejski, Aleksander Cierlecki, Maria Kuźma i Patrycja Łyczkowska. To oni, znaleźli się w finale pierwszej edycji globalnego programu edukacyjnego Solve for Tomorrow (SFT) organizowanego przez Samsung (https://solvefortomorrow.pl). Pod okiem doświadczonego opiekuna Pani Elizy Bodys, nauczyciela fizyki, zgłębili metodologię pracy projektowej Design Thinking.

Zespół ma za sobą 129 drużyn z całej Polski. Dla uczniów to bardzo duży sukces, ale również kolejne wyzwania. III finałowa faza projektu rozpoczęła się 24 stycznia br. i będzie trwała do 30 marca. W tym czasie STEAMteam popracuje nad prototypem, a następnie go przetestuje. Testowanie prototypu to ważny etap procesu Design Thinking, który odpowie na pytanie, co mogą w rozwiązaniu jeszcze ulepszyć i czy ich urządzenie jest skrojone na miarę potrzeb użytkownika. Na koniec STEAMteam przygotuje się do finałowej prezentacji przed Jury. 29 marca pojedzie do Warszawy, a dzień później odbędzie się tzw. pitch deck w Centrum Nauki Kopernik. STEAMteam przedstawi Jury swój projekt – opowie o koncepcji, dotychczasowych działaniach i wnioskach. Grupa ekspertów dokona oceny prezentacji projektu i wyłoni zwycięzców. Gala finałowa odbędzie 31 marca 2022 r.

Dzięki udziałowi w finale Solve for Tomorrow STEAMteam poznał „Pana Belfra – nauczyciela z Internetów”. Dawid Łasiński przyjechał do gryfińskiego liceum w celu nagrania materiału wideo o STEAMteam na potrzeby prezentacji podczas gali finałowej.

Dominik, Olek, Marysia i Patrycja lubią wyzwania, myślą nieszablonowo, posiadają zdolności twórcze, poszukują kluczy do rozwiązań, mają potrzebę rozwijania się i dzielenia się swoją kreatywną energią. Oni wiedzą, że „sukces w życiu nie polega na tym, że zawsze zwyciężamy, lecz na tym, że nigdy się nie poddajemy”!!!

Pani Eliza Bodys i jej moc w budowaniu siły zespołu projektowego oraz umiejętność pobudzania do kreatywnego myślenia sprawiła, że STEAMteam dokłada wszelkich starań, by znaleźć się wśród zwycięzców pilotażowej edycji globalnego programu edukacyjnego Solve for Tomorrow.

Zespołowi STEAMteam życzymy powodzenia. Możecie Państwo śledzić ich Instagram’a  (www.instagram.com/steamteam_solvefortomorrow/). Uczniom na pewno będzie miło, jeśli pozostawicie ślad w postaci serduszka, bądź komentarza i zaobserwujecie ich profil, do którego odwiedzenia Państwa serdecznie zapraszamy.

foto 1

Oświata
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony