Podczas Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w Warcabach, które odbyły się 23 października br. w Szczecinie, reprezentacja Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Chojny, tak jak przez wiele ostatnich lat, zajęła czołowe miejsca zarówno w klasyfikacji gimnazjów jak i szkół ponadgimnazjalnych. 

 W turnieju udział wzięło 20 zawodników z sześciu szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych województwa zachodniopomorskiego.


Na pierwszym i drugim planie zawodnicy z Chojny 

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Dawid Hołotczyk z Chojny (uczeń kl. VI SP), który nie przegrał żadnej rundy, pokonał wszystkich zawodników w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum, a w finale najlepszych uczniów ze szkół zawodowych naszego województwa. Dawid kilka miesięcy temu zajął IV miejsce na mistrzostwach Europy i VI na mistrzostwach świata w warcabach klasycznych.


Dekoracja Dawida Hołotczyka

Wicemistrzostwo województwa wywalczyła Anna Grzelak (kl. III ZSZ) z Suliszewa, a III miejsce zajął Konrad Stańczak (kl. VII SP) z Chojny.


Brązowy medal dla Konrada Stańczaka

Na czwartym miejscu uplasowali się dwaj zawodnicy Jacek Gołuch (kl. VII SP) i Mateusz Pasemko (kl. VII SP)

W klasyfikacji szkół, sumując punkty z rund i finału, z dużą przewagą zwyciężyli zawodnicy z OSW z Chojny (69 pkt.) przed drużyną z OSW w Suliszewie (61 pkt.) i OSW w Pyrzycach (32 pkt.).


Gra finałowa, Anna Grzelak i Dawid Hołotczyk

Kolejny sukces na mistrzostwach województwa zapewnił zawodnikom z Chojny awans do  XI Ogólnopolskiego Turnieju w Warcabach 64-polowych – tym razem z zasadnym dopiskiem – „Gramy dla Niepodległej”, który odbędzie się w Miłakowie (woj. warmińsko-mazurskie) 24 listopada br.

Trenerem zwycięskiej drużyny jest Andrzej Krucewicz.


Najlepsi warcabiści naszego województwa

info
Sport
biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony