3 maja odbył się VI Gryfiński Transgraniczny Festiwal Biegowy podczas którego wychowanka Gryfińskiego Klubu Sportowego DELF - Julia Sanecka odniosła ogromny sukces pobijając rekord powiatu w biegu na 10 km jednocześnie wygrywając Gryfińskie Mistrzostwa Świata w biegu na 10 km (wśród kobiet). W klasyfikacji generalnej - zajęła miejsce trzecie.

Pierwszą "5" pobiegła w 18,49, drugą "5" pokonała w 18,10 minut. Tym samym Julia pobiła dotychczasowy rekord powiatu gryfińskiego w biegu na 10 km kobiet. Co ciekawe jej "5-i" okazały się drugim i trzecim wynikiem wszechczasów Powiatu Gryfińskiego w biegu na 5 km. Dotychczasowy rekord kobiet na tym dystansie - 18:04,95 min. ustanowiony został przez Edytę Rybacką 1.08.2009 roku w Bydgoszczy.
Trasa Biegu Transgranicznego - 10 km, podczas którego tak świetnie wystąpiła TRIATHLONISTKA, ma atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
Warto poinformować, że zawody z wynikiem 36,21 min., wygrał Jakub Rudziński, który w Delfie uczył się pływać, jeździć na rowerze i biegać. Ciekawostką jest, że pierwszy raz w historii Biegów Transgranicznych na 10 km kobieta zajęła miejsce w pierwszej 10-ce, a tym bardziej w pierwszej trójce.