Warcabiści z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie wywalczyli kolejny sukces w XI Ogólnopolskim Turnieju w Warcabach 64-polowych o randze mistrzostw Polski. Zawody odbyły się 23 listopada w Miłakowie (woj. warmińsko-mazurskie). Nasze województwo reprezentowały dwie trzyosobowe drużyny uczniów chojeńskiego OSW (Orzeł Chojna oraz Orlik Chojna), a także uczennica OSW w Suliszewie. Na mistrzostwa do Miłakowa przyjechało w tym roku 29 zawodników z Polski.

 
Zawody w toku

Najlepszym zawodnikiem naszego województwa w tym turnieju był Dawid Hołotczyk (klasa VI SP) przed Anną Grzelak z Suliszewa (kl. III ZSZ) oraz Jackiem Gołuchem (kl. VII SP).


Dawid Hołotczyk (Chojna) i Kirko Damian (Damnica)

W klasyfikacji ogólnej województw (kategoria open – bez limitów wiekowych) reprezentanci naszego województwa – „Orły Chojna” uplasowali się na drugim miejscu uzyskując 34 punkty za drużyną z Makowa Mazowieckiego (36 p.). W klasyfikacji do lat 16 – „Orlik Chojna”, drużyna młodsza naszego województwa zajęła pierwsze miejsce (25 p.) przed drużyną z Tczewa (20 p.) i jako jedyna zakwalifikowała się do udziału w XXXVIII Międzynarodowym Turnieju Warcabowym „Złota Warcaba”, który odbędzie się na początku 2019 roku na Litwie.


Najlepsza drużyna w Polsce do lat 16

Drużyna starsza – „Orły Chojna”, ze względu na uzyskane mistrzostwo województwa zachodniopomorskiego oraz sukces w Miłakowie w warcabach klasycznych (64-polowych) uzyskała kwalifikacje do udziału w Mistrzostwach Polski w Warcabach 100-polowych, które odbędą się 9 grudnia br. w Warszawie.


Na zdjęciu mistrzowie i wicemistrzowie Polski ze zdobytymi trofeami. Od lewej „Orły Chojna”: Jacek Gołuch, Dawid Hołotczyk, Andrzej Krucewicz (trener), Anna Grzelak - OSW Suliszewo. W dolnym rzędzie „Orliki Chojna”: Konrad Stańczak, Jakub Zieliński (najmłodszy zawodnik turnieju) i Mateusz Pasemko.


Logo drużyny

info
Sport
biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony