Czechy8Kolejna grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Gryfinie, tym razem z 3 klasy technikum w zawodzie technik elektryk zrealizowała zagraniczne praktyki w czeskiej Ostrawie. Czterotygodniowa mobilność sfinansowana z programu Erasmus+ umożliwiła młodzieży rozwój kompetencji zawodowych, społeczno-personalnych, zdobycie doświadczenia zawodowego poprzez praktykę w zagranicznym przedsiębiorstwie, nabycie kluczowych kwalifikacji zawodowych, ułatwiających wejście i swobodne poruszanie się na regionalnym, krajowym i europejskim rynku pracy, a także umiejętność posługiwanie się językami obcymi, szczególnie językiem angielskim branżowym/zawodowym.

Czechy 1

Staż był też doskonałą okazją do zdobycia wiedzy na temat kultury i tradycji Czech, nauki tolerancji i otwartości międzynarodowej oraz kształtowania umiejętności organizacyjnych.

Czechy4

Każdego dnia po pracy, na uczniów czekało mnóstwo atrakcji. W wolnym czasie mogli pograć w  bilarda, pójść na spacer do pobliskiego centrum Ostrawy, wypoczywać na terenie ośrodka. W weekendy uczestniczyli w wycieczkach, m.in. do ostrawskiego ZOO, Brna, jaskini, a także na najdłuższy na świecie wiszący most Sky Bridge 721 w czeskim ośrodku Dolní Morava.

Czechy3

Koordynatorkami projektu były p.Anna Sawicka-Kłaptij i p.Małgorzata Woroniecka.

Czechy2

Czechy5

Czechy9

Czechy6

Czechy7

 

Oświata
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony