21 lutego 2013 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie odbyła się szósta edycja ogólnopolskiej akcji poświęconej walce z rakiem pod hasłem „Mam Haka na Raka”. Tegoroczne działania zostały poświęcone rakowi skóry – czerniakowi. Szkoła żywo zaangażowała się w kampanię, po raz drugi (i na pewno nie ostatni!) przeprowadzając konferencję profilaktyczną w celu zaangażowania uczniów w profilaktykę raka skóry.

Działania skupiły się na prezentacji ogólnej tematyki czerniaka przedstawionej przez Katarzynę Kozłowską oraz Katarzynę Siwierę, wykładzie profesora Rutkowskiego oraz sondzie ulicznej przygotowanej przez Ewę Bienicewicz i Rafała Hrynkiewicza – uczniów szkoły. Oprawa wizualna oraz  wykonane koszulki to zasługa Kingi Goźlińskiej oraz Jakuba Poznańskiego, który również zadbał o fotorelację z przedsięwzięcia. Całość zawdzięczamy zaangażowaniu nauczycielki biologii Elżbiety Dworzańskiej, która czuwała nad realizacją przedsięwzięcia. Uczestnikom spotkań rozdano karty, na których zadeklarowali zachęcenie przynajmniej jednej osoby do podjęcia się badań profilaktycznych.

Akcja „Mam Haka na Raka” odniosła pozytywne skutki, wiele osób wpisało się na rozdane deklaracje i (jak mają nadzieję organizatorzy) wyniosło przynajmniej podstawowe informacje na temat profilaktyki czerniaka. Z pewnością nie jest to ostania taka akcja zorganizowana w szkole. Kolejna już za rok!

Zachęcamy do odwiedzenia profilu akcji na facebooku:
www.facebook.pl/MHNRGryfino


Oświata
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony