W dniach 3-6 czerwca br. w Ustroniu odbył się krajowy finał XXXV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Województwo zachodniopomorskie reprezentowały szkoły z naszego powiatu: SP Banie oraz gimnazjum w Mieszkowicach, które zwyciężyły w eliminacjach wojewódzkich w Podgrodziu.

W rywalizacji z najlepszymi zespołami w Polsce uczniowie z Bań zajęli w kategorii szkół podstawowych 15 miejsce (startowało 17 zespołów, gdyż dopuszczono poza konkurencją gospodarzy z Ustronia). Zwyciężyła szkoła z Stronia w woj. podkarpackim.
    Lepiej wypadli uczniowie z Mieszkowic, którzy w rywalizacji gimnazjów zajęli wysokie 7 miejsce, a w konkurencji jazdy po rowerowym torze przeszkód byli najlepsi.
„60 godzin dodatkowych zajęć i intensywnych ćwiczeń z piątką uczniów w ciągu całego roku szkolnego dało oczekiwany rezultat. Uczniowie z Mieszkowic w składzie: Piotr Orłowski, Mariusz Dymidów, Kamil Kuśpiś oraz ich opiekun Krzysztof Karolak przyjmowali zasłużone gratulacje nawet od swoich rywali z innych województw. W kategorii gimnazjów pierwsze miejsce zajęła Włoszczowa w woj. świętokrzyskim.
Organizatorzy zadbali o dodatkowy atrakcyjny program, dając uczniom reprezentującym wszystkie województwa w Polsce możliwość bliższego poznania urokliwego zakątka Polski, jakim jest Beskid Śląski. Był m.in. wjazd wyciągiem krzesełkowym na Czantorię, zwiedzanie skoczni narciarskiej w Wiśle Malince. Honorowym gościem turnieju był Kajetan Kajetanowicz wielokrotny mistrz Polski w rajdach samochodowych, który towarzyszył uczestnikom, podziwiając ich umiejętności. Sam dał pokaz jazdy swoim rajdowym autem, wzbudzając aplauz młodzieży.
Dodatkową atrakcją dla młodzieży z naszego powiatu było zaproszenie do Szczyrku na oficjalny trening polskiej kadry skoczków narciarskich. To dzięki kilkuletniej aktywności skoczków UKS Zieloni, młodzież z gminy Mieszkowice zawsze jest miłym gościem na skoczniach narciarskich w Polsce i nie tylko. Była okazja porozmawiania z Kamilem Stochem, Piotrem Żyłą, Maćkiem Kotem, Olkiem Zniszczołem i resztą kadrowiczów. Po treningu odbyło się sympatyczne spotkanie z dyrektorem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku i zwiedzanie obiektów Centralnego Ośrodka Sportu. Poza tym trener Jan Szturc zaprosił ekipę z Bań i Mieszkowic do galerii Adama Małysza w Wiśle, gdzie opowiedział historię swojego wychowanka i zaprezentował kryształowe kule, medale olimpijskie oraz ogromną liczbę trofeów najsłynniejszego w historii polskiego skoczka narciarskiego. 

Sport
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony