W sobotę, 17 sierpnia odbyła się III edycja Regat o Błękitną Wstęgę Jeziora Morzycko. Zebranym licznie na moryńskiej plaży uczestnikom zabawy sprzyjała piękna, słoneczna pogoda. Tuż po godzinie 11.00 Małgorzata Dorożyńska – prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Morynia i Jeziora Morzycko oficjalnie rozpoczęła regaty życząc załogom pomyślnych wiatrów i radości ze sportowej rywalizacji, zachęcając jednocześnie plażowiczów do udziału w wyścigach kajakowych.

 „Cieszy mnie, że dzięki tym regatom, wracamy do pięknej tradycji jeziora ożywionego żaglówkami, kajakami, łódkami i rowerami wodnymi. Mam nadzieję, że dzisiejsza zabawa pozostanie wszystkim w pamięci i na stałe wpisze się w letni kalendarz imprez rekreacyjnych w Moryniu”Punktualnie o 12.15 sygnał do rozpoczęcia biegu regatowego dał sędzia główny - Aleksander Lech Butrynowski. Do rywalizacji o Puchar Burmistrza Morynia, Błękitną Wstęgę i zwycięstwo w wyścigu wystartowało sześć załóg w następujących klasach:

w klasie 470 Patryk Brudnowski – sternik, Piotr Brudnowski – załoga

 Marek Szynklewski – sternik, Maryla Szynklewska – załoga,

w klasie 420 Jarosław Wawrzyniak – sternik. Joanna Wawrzyniak – załoga

ks. Roman Rostkowski – sternik, hmmm, załogę stanowiła „Siła Wyższa”

łodzie kabinowe Janusz Szkuciak – sternik, Janusz Majak – załoga

Adam Błażejewski – sternik, Anna Błażejewska – załogaNie zabrakło sportowych emocji, rywalizacji, woli walki i oczywiście serdecznej atmosfery.

Bracia Brudnowscy niemal od momentu startu uzyskali sporą przewagę, nie dając wielkich szans swoim rywalom, Maryli i Markowi Szynklewskim, płynącym na żaglówce Mysz. Wolą walki wykazał się także płynący na Księdzowej Stali Roman Rostkowski, który, dzielnie walczył o tytuł najszybszego uczestnika wyścigu.

 

Umiejętnie wykorzystując umiejętności żeglarskie i sprzyjające warunki pogodowe, załoga ARS Patryk Brudnowski i Piotr Brudnowski, udowodniła, że jest niekwestionowanym liderem moryńskich regat. Sędzia główny- Aleksander Lech Butrynowski- ogłaszając ostateczne wyniki regat dodał przekornie: „Gratuluję zwycięzcom, ale to już chyba nudne rok po roku zgarniać taką pulę nagród”.

 

A oto klasyfikacja generalna:

- nagrodę Burmistrza Morynia i Błękitną Wstęgę zdobyli Patryk Brudnowski i Piotr Brudnowski.

- II miejsce w kategorii 470 zajęli Maryla i Marek Szynklewscy,

- w klasie 420 najszybciej trasę biegu pokonał ksiądz Roman Rostkowski, a na miejscu II sklasyfikowani zostali Joanna i Jarosław Wawrzyniakowie.

- w klasie łodzi kabinowych niepokonani okazali się Janusz Szkuciak i Janusz Majak. Tuż za nimi, na miejscu drugim, byli Anna i Adam Błażejewscy.

Państwo Błażejewscy otrzymali także nagrodę specjalną prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Morynia i Jeziora Morzycko „dla najbardziej zdeterminowanej i wyróżniającej się prawdziwą wolą walki do końca załogi Regat”.

III edycja Regat o Błękitną Wstęgę Jeziora Morzycko nie była tylko elitarną imprezą dla żeglarzy. Stowarzyszenie Przyjaciół Morynia i Jeziora Morzycko zadbało także o tych, których zwykliśmy nazywać „szczurami lądowymi”. Podczas gdy na Morzycku swój „taniec” prezentowały żaglówki,  odbyły się także wyścigi kajakowe w kilku kategoriach wiekowych:

 60+ dla old boy’ów,   40+ ,   młodzież i dzieci w osadach jedno- i dwuosobowych.

Trzeba przyznać, że duch walki dopisywał wszystkim uczestnikom zmagań na kajakach. Do iście sportowej rywalizacji zagrzewał, prowadzący zabawę, Jacek Porada – dziennikarz radiowy i telewizyjny, dyrektor artystyczny Festiwalu Szczecin Music Live.

Źródło: www.przyjacielemorynia.pl

Turystyka
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony