W niedzielę  1 czerwca 2014 r. o godz. 19.00 już po raz kolejny gryfińscy melomani będą mogli wysłuchać koncertu organowego. W kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Dolny Taras) zagrają dla wszystkich słuchaczy Jakub Kraszewski (organy) i Joanna Mazurek (skrzypce).

 

Warto poznać sylwetki artystów.

JAKUB KRASZEWSKI jest tegorocznym dyplomantem Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie w klasie organów i w klasie fortepianu jazzowego. Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów organowych, m. in. III miejsca w Międzynarodowym Konkursie "Organiści Młodej Europy" w Bardzie (2013). Uczestniczył w kursach interpretacji muzyki organowej w Polsce, we Włoszech i w Niemczech. Jest zapalonym miłośnikiem kolei i zajmuje się fotografią.

JOANNA MAZUREK jest tegoroczną absolwentką Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. Od 12 lat gra na skrzypcach, interesuje się szczególnie muzyką symfoniczną i muzyką filmową. Planuje studiować teorię muzyki. Uczestniczyła w warsztatach orkiestrowych w Polsce i w Niemczech prowadzonych przez wielu wybitnych dyrygentów, m. in. Wojciecha Rajskiego i Krzesimira Dębskiego.

Organizatorami VIII GKO są Biblioteka Publiczna w Gryfinie, Towarzystwo Miłośników Historii Ziemi Gryfińskiej oraz Parafia pw. Narodzenia NMP w Gryfinie. Sponsorem koncertu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrowni Dolna Odra a patronat nad koncertami objął Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino.

Wszystkich miłośników dobrej muzyki organowej serdecznie zapraszamy!

                                                                                  Organizatorzy!

Kultura
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony