Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne Terra Incognita w Chojnie zaprasza na promocję szóstego tomu „Rocznika Chojeńskiego", która odbędzie się w najbliższy piątek 5 grudnia o godz. 18.30 w bibliotece w Chojnie (ratusz, pl. Konstytucji 3 Maja).
W programie m.in. prezentacja zdobywania okolicznych rzeczek, czyli przedsięwzięć pod nazwą Kajak Absurd Expedition oraz minikoncert w wykonaniu członków redakcji "Rocznika".

Najnowszy "Rocznik Chojeński" będzie już do nabycia podczas piątkowej premiery. Piszą w nim m.in.: Bartłomiej Rogalski o archeologicznych badaniach nad okresem wpływów rzymskich w rejonie kolana Odry, Edward Rymar o chojeńskim zamku i rodach rycerskich ziemi chojeńskiej, mieszkowickiej i trzcińskiej, Marcin Kuna o Bramie Świeckiej w Chojnie jako przykładzie nietypowej bramy wieżowej, Ewa Gwiazdowska o obrazie przedstawiającym panoramę starej Chojny, Bartosz Sitarz o zmianach struktury i rozmieszczenia jednostek WOP w województwie szczecińskim w latach 1945-48, Grzegorz Racinowski o handlu na granicy polsko-niemieckiej w latach 1980-89, Wojciech Iwańczak o regionalizmie w epoce globalizacji, Marek Schiller o niezwykłej alei morwowej w Białęgach. Jest też wiele innych tekstów.

Kultura
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony