W dniach 6-13 lipca 2015 r. w Gryfinie odbędzie się trzecia część Międzynarodowych Spotkań Artystycznych „Kulturalny Trójkąt". Są to młodzieżowe polsko-niemiecko-francuskie warsztaty artystyczne: muzyczne, taneczne i teatralne. Pokaz finałowy odbędzie się w sobotę 11 lipca o godz. 17.00 na scenie plenerowej na gryfińskim nabrzeżu.
Głównym organizatorem współtworzącym tegoroczne spotkania młodzieży w Polsce jest Gryfiński Dom Kultury przy współudziale Miasta i Gminy Gryfino.
Koordynatorem projektu ze strony polskiej jest Janusz Janiszewski – instruktor teatralny GDK, który tego rodzaju działalność transgraniczną prowadzi już od 18 lat. Partnerami zagranicznymi trójstronnego projektu są: Centre Français de Berlin (Centrum Francuskie w Berlinie) oraz stowarzyszenie „Maison Pour Tous" - Maison Des Jeunes Et De La Culture Jean Vilar z Igny we Francji.


PROGRAM

Godz. 17.00 Otwarcie przez organizatorów
• przedstawienie projektu
• powitanie gości
• support muzyczny
• mały quiz dla mieszkańców o Niemczech i Francji

Godz. 18.00 Koncert finałowy
• prezentacje trzech grup warsztatowych (muzycznej, tanecznej i teatralnej)
• podziękowanie uczestnikom i wręczenie certyfikatów

Godz. 20.00 Dyskoteka
• Stage freestyle i Open stage


Strony internetowe i kontakty do partnerów:

Niemcy: http://mjcjeanvilar.e-monsite.com/
Francja: http://centre-francais.de/

„Kulturalny Trójkąt" to kolejny projekt realizowany w ramach wieloletniej współpracy transgranicznej z innymi krajami, w którym bierze udział młodzież z Gryfina. W głównej mierze jest finansowany przez fundusze europejskie poprzez złożenie wniosków do odpowiednich organizacji.

Strona polska składa wniosek o sfinansowanie spotkania przygotowawczego liderów projektu oraz spotkania młodzieży (noclegi i wyżywienie) do Polsko Niemieckiej Wymiany Młodzieży.

W ubiegłym roku młodzież z Gryfina, z Teatru Uhuru z Gryfińskiego Domu Kultury brała udział w dwóch międzynarodowych spotkaniach w Niemczech i we Francji.
Pierwsza cześć projektu, w którym udział wzięli młodzi artyści z Polski, Niemiec i Francji miała miejsce w dniach 14-21 lipca 2014 r. w Schloss Trebnitz w Niemczech. Pokaz finałowy zorganizowano w ośrodku „Weisse Rose" w Berlinie. W drugiej części projektu uczestnicy spotkali się w październiku 2014 r. w Igny we Francji.
Teraz czas na Gryfino!

Kultura
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony