W piątek, 14 sierpnia o godzinie 20.00 w Zatoni Dolnej wystąpi młody artysta Aleksander Kwietniak w koncercie "Czas i przestrzeń liry korbowej" – pieśni, opowieści i melodie z całej Europy.
Muzyka wybrzmiewająca w średniowiecznych tawernach, węgierskich Domach Tańca, na polskich bezdrożach i wsiach, a nawet na francuskim dworze Ludwika XV zabrzmi tym razem przy Stawach Adama i Ewy w Dolinie Miłości.

Lira korbowa była niezwykle istotnym instrumentem w wielu kulturach i epokach dlatego pojawia się w muzyce tradycyjnej niemal każdego kraju w Europie. Zapraszamy na muzyczną podróż, podczas której zawitają Państwo w najróżniejszych przestrzeni występowania liry korbowej – instrumentu o niezwykłej historii.Aleksander Kwietniak – lirnik, klarnecista, saksofonista i tancerz, student muzykologii na uniwersytecie Aix-Marseille we Francji. Zafascynowany muzyką tradycyjną, klasyczną i dawną. Początkujący poszukiwacz muzycznych doświadczeń, aktywny w wielu przestrzeniach i przedsięwzięciach, od kapel folkowych po marching show band. Przygodę z lirą korbową rozpoczął dwa lata temu, jednak czas ten zaowocował licznymi doświadczeniami i muzycznymi przeżyciami, które pozwalają na swobodne poruszanie się w muzyce instrumentalnej, wokalnej, zarówno świeckiej jak i nabożnej.

Bilety 10 zł

Na koncert zapraszają organizatorzy: Ośrodek Edukacji Regionalnej "Wiejski Kocur", In-Vivo, Federacja Zielonych GAJA.

Kultura
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony