Tylko jeden dzień, w piątek 13 listopada, w godzinach 10.00 do 14.00 z okazji Święta Niepodległości czynna będzie wystawa DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI. Członek Związku Piłsudczyków RP Oddział w Szczecinie Zbigniew Nowicki  zaprezentuje prywatne zbiory z tamtego okresu, poświęcone Józefowi Piłsudskiemu i jego Legionom.

O rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r. niewiele osób pamięta. Czy warto organizować takie wystawy? zapytał kiedyś pewien dziennikarz.

Pan Zbigniew odpowiedział: „Nie tylko warto, ale i należy to czynić. Bez historii nie ma przyszłości. A Marszałek jest wyjątkową postacią w naszej historii i każda okazja, by o Nim i Jego dokonaniach przypomnieć jest dobra. Szczególnie, gdy opowiada się o Piłsudskim młodzieży, która nie wie często, co wydarzyło się 10 lat temu” Towarzystwo Miłośników Historii Ziemi Gryfińskiej zaprasza szczególnie dzieci i młodzież gryfińskich szkól, aby zapoznały się z ciekawą postacią z naszej historii. Zapewne będzie to inna, niezwykła lekcja historii.

Pan Zbigniew nie chce zdradzić, co dokładnie ze swoich zbiorów pokaże, chce, aby to była niespodzianka. 

Serdecznie zaprasza TMHZG.

 

Od lewej: Jerzy Rozpondek, po prawej Zbigniew Nowicki. Członkowie Związku Piłsudczyków RP Oddział w Szczecinie.

 

Kultura
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony