Już w przyszłą środę stowarzyszenie Spichlerz Sztuki wraz z Zespołem Szkół w Kołbaczu i Domem Konwersów rozpoczyna cykl działań w ramach projektu „Ogród inspiracji”. Wydarzenia ulokowane będą w przestrzeni dawnego opactwa cysterskiego w Kołbaczu, w tym w wirydarzu. Wydarzenia będą miały charakter warsztatowy, skierowany do lokalnej społeczności, a także do gości z zewnątrz.

Od 8-10 czerwca rozpoczynają się warsztaty teatralne dla kołbackiej młodzieży, pod kierunkiem aktorów z Teatru Krzyk z Maszewa. Zrealizowane w 2012 roku warsztaty z młodzieżą z Kołbacza i okolic zaowocowały oryginalną akcją happeningową „Licytacja starej szkoły”. Aktorów wielokrotnie nagradzanego Teatru Krzyk cechuje kreatywność, ogromna żywiołowość i energia wkładana w warsztaty, które traktowane są jako żywe spotkanie z drugim człowiekiem. Warsztaty zakończą się pokazem dla mieszkańców.

W środę 8 czerwca na koniec pierwszego dnia warsztatów o godz. 19.00 w Domu Konwersów zobaczymy najnowszy spektakl Teatru Krzyku – „To face”, na który zapraszamy wszystkich gości (na spektakl wstęp jest wolny).

Patronem i głównym sponsorem działań w ramach projektu „Ogród inspiracji” jest firma NETTO. Z cysterskim Kołbaczem, który leży po sąsiedzku, zaledwie 9 km od głównej siedziby NETTO w Motańcu, łączy ją duński rodowód – wszak pierwsi cystersi do Kołbacza przybyli z duńskiego Esrum.

W ramach „Ogrodu inspiracji” planowane są także warsztaty botaniczne z dr inż. arch. Olgą Sietnicką z Akademii Sztuki, pod której kierunkiem kołbacka młodzież reaktywowała rok temu ogród, nawiązujący do tradycji cysterskiego wirydarza.

Szczegóły:
www.spichlerz-sztuki.pl 

Kultura
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony