Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Nowym Czarnowie to jedna wielka rodzina, dlatego co roku spotykają się, wraz z zaproszonymi gośćmi, przy wspólnej Wigilii. 20 grudnia w szkole zapanował świąteczny nastrój. Odświętny wygląd klas, dekoracje, łańcuchy, bombki, światełka i choinki a przede wszystkim stoły nakryte białymi obrusami, wprowadzały magię świąt.

O godzinie 10.00 w sali wielofunkcyjnej DPS rozpoczęły się tradycyjne Jasełka, w których wystąpili uczniowie. W pięknych strojach, z wielkim przejęciem odegrali swoje role. Sceny rozgrywające się w stajence betlejemskiej przeplatane były polskimi kolędami.

 

Po Jasełkach Małgorzata Wakuluk dyrektor Zespołu Szkół oraz Julia Porwit dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie przekazały uczestnikom spotkania życzenia świąteczne.

W szkole gościł również ksiądz kanonik Józef Dudek, który poprowadził modlitwę, nawiązywał do Narodzin Pana Jezusa.

Następnie biesiadnicy zasiedli do wspólnej wieczerzy i delektowali się potrawami przygotowanymi przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Po wspólnym kolędowaniu, świątecznych życzeniach i wyśmienitym posiłku, uczniowie rozeszli się w doskonałych nastrojach niosąc magię świąt do swoich domów rodzinnych. Wigilia ta bowiem wprowadziła w miły, rodzinny, świąteczny klimat Świąt Bożego Narodzenia. WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2019!!!!

Kultura
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony