Wyszukiwarka
Treść główna

5 października br. w Operze na Zamku w Szczecinie odbyła się uroczysta gala wręczenia artystycznych nagród Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Pro Arte”. Jednym z czterech laureatów tegorocznej, 7. edycji konkursu została gryfińska tancerka, choreografka i animatorka kultury Eliza Hołubowska.

Pani Eliza do nagrody nominowana została przez Starostę Gryfińskiego Wojciecha Konarskiego.

 


Eliza Hołubowska ze starostą Wojciechem Konarskim podczas gali.

Nagrody „Pro Arte” za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w województwie zachodniopomorskim przyznawane są od 2012 r. Zwycięzcy wybierani są przez kapitułę konkursu, w skład której wchodzą m.in. dziennikarze szczecińskich mediów. Laureaci otrzymują statuetki, dyplomy oraz gratyfikacje finansowe w wysokości 10 000 zł.

Eliza Hołubowska –  zawodowa tancerka, instruktor tańca, choreograf i fizjoterapeutka. Absolwentka studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Zielonogórskim, a także wykładowca Zespołu Szkół Artystycznych Top – Art. i Studiów Podyplomowych na kierunku pedagogika tańca w Wyższej Szkole Humanistycznej TWP w Szczecinie. Juror i instruktor na festiwalach tanecznych. Związana z Teatrem Tańca EGO VUW 2009 r., gdzie od początku pełni funkcje szefa artystycznego zespołu. Współtwórczyni kilku międzynarodowych projektów realizowanych przez Teatr Kana. Powołała do życia Międzynarodowy Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca.

Kultura
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony