Ruszył nowy projekt teatralny – Scena Prezentacji Teatralnych. 27 marca br. Janusz Janiszewski uruchomił Scenę Prezentacji na Scenie pod lwami (w Pałacyku po lwami) z repertuarem na najbliższe miesiące.

-W tym roku nie organizujemy festiwalu FIFART z różnych powodów. Być może wrócimy do niego w nowej formule. Zamiast tego stworzyliśmy nowy pomysł - stałych prezentacji teatralnych – mówi Janusz Janiszewski, instruktor teatralny z Gryfińskiego Domu Kultury.

 

Scena Prezentacji to projekt, którego celem jest prezentowanie mieszkańcom ciekawych, kameralnych form teatralnych z naszego regionu i nie tylko. Planuje się, że na scenie będzie można zobaczyć co tydzień spektakle lokalnych teatrów, ale także wiele innych propozycji z teatru offowego. Po spektaklach organizatorzy będą zapraszać na spotkania i dyskusje z twórcami i wykonawcami, podczas których zakłada się, iż rozmowy będą dotyczyć spektakli, charakteru pracy i problematyki zawartej w sztuce. Organizatorem przedsięwzięcia jest Gryfiński Dom Kultury i Teatr Uhuru.

 

Najbliższe prezentacje:

6 kwietnia 2012 r., godz.19.30. „Spisek przy trzepaku. Historia jednej ulotki” - monodram w wykonaniu Justyny Paluszyńskiej. Scenariusz i reżyseria Maria Piznal.

12 kwietnia 2012 r.,  godz. 19.00. "Koniec" - Teatr KOD (Dębno). Występuje: Bartosz Mazurkiewicz. Scenariusz i reżyseria: Anatol Wierzchowski

Miejsce: Scena pod Lwami (Gryfiński Dom Kultury - Pałacyk pod lwami), ul. Chrobrego 48.

 

Bilety

W związku z ograniczoną liczbą miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację. Bilety w cenie 5 zł do kupienia i odebrania w Centrum Informacji Turystycznej w Pałacyku pod lwami w godz. 10-17 od poniedziałku do piątku lub w dniu spektaklu na Scenie pod lwami. Rezerwacja telefoniczna: tel. 91-8523183.

 

Następne prezentacje:

Teatr KANA (Szczecin) – „Moskwa-Pietuszki". Monodram w wykonaniu Jacka Zawadzkiego na podstawie poematu Wieniedikta Jerofiejewa.

Teatr KOD (Dębno) - „Ja, baba stara”. Wykonanie: Paula Jarmołowicz.

Teatr KOD (Dębno) - „Oszalała”. Wykonanie: Magdalena Tkacz

Teatr Kreatury (Gorzów Wlkp.) – „Ciamciaramcia" według Witolda Gombrowicza i Roberta Konowalika.

Teatr Na Chwilę (Gryfino) – „Cielsko"

Teatr Uhuru (Gryfino)   - „Wariatki"

Teatr Uhuru (Gryfino) – „Nic"

Teatr Studio Czyczkowy (Wrocław) - „Watt”

Teatr Nie MA (Szczecin)

Kultura
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony