Dokonajmy próby podsumowania pierwszego miesiąca projektu Teatr Przez Cały Rok na Scenie pod lwami.

Przy pełnej czterdziestoosobowej widowni w minioną sobotę na Scenie pod lwami Jacek Zawadzki z Teatru KANA zagrał swój monodram „Moskwa-Pietuszki”. Legendarny spektakl w reżyserii nie żyjącego już szefa Kany Zygmunta Duczyńskiego po dwudziestu latach od swego powstania nie stracił nic na energii i sile artystycznego przekazu.

 

Zaś frekwencja na przedstawieniu świadczy o tym, że kameralny nowy projekt Sceny Prezentacji Teatralnych na Scenie pod lwami cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Gryfina. Jest wiele głosów i słów poparcia dla idei powołania stałej Miejskiej Sceny Teatralnej właśnie na Scenie pod lwami. Tym bardziej, że jest to miejsce już sprawdzone, od siedmiu lat prezentują się tam artyści z całej Polski. Obecny projekt po nazwą Teatr Przez Cały Rok temu właśnie ma służyć, każdego miesiąca odbywać się tam będzie kilka spektakli dla najmłodszych, dla młodzieży i dla widzów starszych.

Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest Janusz Janiszewski – instruktor GDK, szef Teatru Uhuru.

W kwietniu na Scenie pod lwami pokazanych zostało aż osiem spektakli, wystąpiły na niej zarówno gryfińskie teatry: Teatr Uhuru, Teatr Na Chwilę, Justyna Paluszyńska oraz zaproszeni goście: Teatr Kod z Dębna, Teatr Lutrek z Wrocławia i Teatr Kana ze Szczecina.

W maju kolejne przedstawienia i propozycje dla naszych widzów, między innymi pokażemy dwa spektakle dla dzieci i jeszcze raz „Moskwę-Pietuszki Teatru Kana (12 maja) z uwagi na duże zainteresowanie tym spektaklem. Wystąpią także między innymi: Teatr KOD ze spektaklem „Oszalała” w wykonaniu Magdy Tkacz, Teatr KRZYK z Maszewa w „Wydechu”, Teatr Nie Ma ze Szczecina w komedii „Miłość” oraz Mariusz Tarnożek z Teatru Brama w monodramie „Zapiski oficera Armii Czerwonej”.

Szczegółowy program i informacje o najbliższych prezentacjach znajdziecie Państwo na stronach Teatru Uhuru, GDK, UMiG Gryfino, Starostwa Powiatowego oraz w prasie lokalnej i regionalnej.

Miejsce: Scena pod Lwami (Gryfiński Dom Kultury - Pałacyk pod lwami), ul. Chrobrego 48.

WSTĘP: W związku z ograniczoną liczbą miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację. Rezerwacja miejsc i bilety w Centrum Informacji Turystycznej w Pałacyku pod Lwami w godz. 10.00-17.00 od poniedziałku do piątku.

Rezerwacja telefoniczna: tel. 91-8523183.

Janusz Janiszewski

TEATR UHURU

 

Janusz Janiszewski i Jacek Zawadzki przed Sceną pod lwami.

Kultura
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony