Scena pod lwami zaprasza w sobotę na dwa spektakle szczecińskich teatrów. Do tego o godz. 11 odbędą się warsztaty teatralne z Jackiem Zawadzkim. Pierwszy spektakl pt. „Miłość” Teatru Nie Ma o godz. 16. Drugi, to znany już gryfińskiej publiczności , „Moskwa Pietuszki” teatru Kana.

 

godz.16.00

„Miłość”

Teatr Nie Ma (Szczecin)

Reżyseria: Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz. Występują: Katarzyna Nowak, Szymon Roszak, Michał Sikora.

Pani z niewielkim potomstwem pozna pana. Pan pragnący założyć rodzinę pozna panią. Więc się poznają, i.. co dalej? Maksymalnie zwariowana i absurdalnie nierealna próba rozmowy o rzeczach bardzo prostych - miłości, rodzinie, małżeństwie, dzieciach, ludziach, owadach... Przeuroczy kabaretowy duet przy akompaniamencie skrzypiec.

 

godz.19.00

„Moskwa-Pietuszki”. Teatr KANA (Szczecin)

Scenariusz i reżyseria: Zygmunt Duczyński

Wykonanie: Jacek Zawadzki

Monodram ''Moskwa-Pietuszki'', historyczny i legendarny spektakl Teatru Kana według poematu Wieniedikta Jerofiejewa. Pijacka podróż Wieniczki z poematu Jerofiejewa, który podąża podmiejską kolejką do swojej narzeczonej w podmoskiewskich Pietuszkach, to metafora ucieczki od zniewolonej Rosji, od komunistycznej rzeczywistości, ale także symboliczna podróż ku światłu. W postać Wieniczki wcielił się Jacek Zawadzki. Po jedenastoletnim pobycie w Stanach Zjednoczonych wrócił do Szczecina. „Moskwa-Pietuszki” to wybitne przedstawienie, które przyniosło Kanie nagrodę na prestiżowym festiwalu teatralnym w szkockim Edynburgu w 1994 r. i entuzjastyczne recenzje na całym świecie. Chwalił je m.in. sam Czesław Miłosz.

Kultura
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony