W najbliższą niedzielę o godz. 17. kolejny spektakl na scenie w Pałacyku pod lwami. Spektakl „Co na górze, to na dole” zaprezentuje grupa Krzywa Scena ze Stargardu Szczecińskiego. Scenariusz i reżyseria - Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz na podstawie „13 bajek z królestwa Lailonii dla dużych i małych" Leszka Kołakowskiego. Sztuce występują Agnieszka Borkowska i Michał Rybak.

Jak bóg Major utracił władzę nad mieszkańcami miasta Ruru? Jak pozbyć się garbu, który zdarza się raz na sto osiem lat, a może i nawet rzadziej? Jak bardzo trzeba się wstydzić, żeby zmniejszyć się aż do całkowitego zaniku? Niech nie będzie mylącą pozorna abstrakcja tych pytań. Co jeśli wszyscy żyjemy w legendarnej Lailonii? Spektakl "Co na górze, to na dole" oparty jest na "13 bajkach z królestwa Lailonii dla dużych i małych" Leszka Kołakowskiego i podejmuje tematy dotyczące nas na co dzień. Choć czyni to w sposób przynajmniej niecodzienny.

Bilety (5 zł) są do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie (można dokonywać rezerwacji telefonicznej: 91 852 31 83) oraz przed spektaklem.

Kultura
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony