2 grudnia br. (niedziela) o godzinie 19.00 w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się Gryfiński Koncert Organowy. Koncert adwentowy wykonają: Dorota Piotrowicz - Witkowska i Tomasz Witkowski.

Program koncertu:

J.S.Bach - Nun Komm Der Heiden Heiland BWV 659 (Org)
J.S.Bach - Allemande z 2 Partity na skrzypce solo BWV 1004 (Vln)
M. Sawa - Dyptyk na obój i organy, 1999. (w wersji na Skrzypce i Organy) (Vln+Org)
J.S.Bach - Wachet Auf Ruft Uns Die Stimme BWV 645 (Org)
G.Bacewicz - Kaprys Polski (Vln)
J. Massenet - Medytacja z opery Thais (Vln+Org)
D. Buxtehude - Praeludium g moll BuxWV 148 (Org)

Warto poznać sylwetki młodych artystów.

Dorota Piotrowicz-Witkowska na skrzypcach gra od 7. roku życia. Absolwentka Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Stargardzie Szczecińskim. Obecnie studentka V roku Akademii Sztuki w Szczecinie pod kierunkiem prof. Patrycji Piekutowskiej - Cyganowskiej. Uczestniczka wielu warsztatów muzycznych pod okiem prof. tj. Wandy Wiłkomirskiej, Bartosza Bryła czy Tomasza Tomaszewskiego. Uczestniczy w projektach artystycznych najważniejszych kulturalnych instytucji Szczecina tj. Opery na Zamku, Filharmonii Szczecińskiej, Baltic Neopolis Orchestra oraz w wielu organizacjach kameralnych. Założycielka trio smyczkowego APPASIONATO, w którym gra pierwsze skrzypce.   Oprócz tego nauczyciel skrzypiec w Szkole Podstawowej nr 2 w Gryfinie oraz Szkole Muzycznej Animato w Szczecinie.

Tomasz Witkowski, absolwent Salezjańskiej Szkoły Organowej w Szczecinie w klasie Anny Kirschke Valcarcel, obecnie studiuje na Akademii Sztuki w Szczecinie, (Wydział Edukacji Muzycznej, specjalność muzyka kościelna klasa Bogdana Narlocha).  Tomasz Witkowski jest od czterech lat organistą kościołów regionu Angermunde/Gartz/Penkun. Uczestniczył w kursach w kraju i za granicą prowadzonych przez Andrzeja Chorosińskiego, Tomasza Adama Nowaka, Petera van Dijka, Marka Toporowskiego, Krzysztofa Urbaniaka, Martina Rosta. Gra na instrumentach klawiszowych od 5 roku życia.

Kultura
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony