W piątek 11 stycznia 2013 roku wystartowała sprzedaż pierwszych biletów na 7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij". Dokładnie są to wejściówki na:
- koncert Dezerter i Arcy Młyn 22 lutego 2013
- Bal Włóczykija 23 lutego 2013
- wycieczkę do Mieszkowic 23 lutego
- wycieczkę do Witnicy 2 marca
- wycieczkę do Gartz 3 marca

Ceny biletów na powyższe wydarzenia:
- koncert Dezerter i Arcy Młyn dla osób posiadających karnet - 14,00 zł
- koncert Dezerter i Arcy Młyn dla osób bez karnetu - 28,00 zł
- Bal Włóczykija dla osób posiadających karnet - 15,00 zł
- Bal Włóczykija dla osób bez karnetu - 30,00 zł
- wycieczki do Mieszkowic, Witnicy i Gartz dla osób posiadających karnet - 15,00 zł


Bilety na wycieczki dla osób bez karnetu będą dostępne w sprzedaży od 12 lutego! UWAGA! Jedna osoba może zakupić maksymalnie 3 bilety!

Przedsprzedaż odbywa się w Centrum Informacji Turystycznej oraz za pomocą rezerwacji internetowej na stronie: www.wloczykij.com.

 
Siódma edycja Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży potrwa tradycyjnie 11 dni i odbędzie się w terminie 21 lutego - 3 marca 2013. W tym czasie, w czterech miejscach w Gryfinie, a także w kilku miejscowościach w regionie (także po stronie niemieckiej) zaprezentuje się ponad 120 gości. Na włóczykijowych scenach przecinać się będą szlaki reportażystów, alpinistów, etnografów, miłośników sportów ekstremalnych, podróżujących filmowców, regionalistów, autostopowiczów i innych. Oprócz prezentacji "podróżniczych" w programie pojawi się kilkanaście filmów i około 10 koncertów z muzyką alternatywną. Podczas imprezy organizowane będą liczne wycieczki po regionie, a także zaliczany do Pucharu Polski, ekstremalny rajd na orientację "Włóczykij Trip Extreme" (pieszy dystans: 50 i 100 km). W pierwszą sobotę imprezy zorganizowany zostanie huczny bal przebierańców Bal Włóczykija. Nowościami tegorocznej edycji będzie odbywający się w kilku szkołach "Mały Włóczykij" adresowany dla dzieci, a także regionalne minitargi poświęcone Pomorzu Zachodniemu.

Organizatorami imprezy są Stowarzyszenie Republika Międzyodrza oraz Gryfiński Dom Kultury.

Więcej o imprezie na: www.wloczykij.com

Źródło: www.gdk.com.pl

Kultura
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony