Gryfińskie kino „Gryf” zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Seanse pod specjalnym nadzorem”. Tym razem gościem będzie aktor Bartłomiej Topa. Wizyta ma związek z premierowymi pokazami najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego „Drogówka”. Film wchodzi na ekrany polskich kin 1 lutego. Premierowo będzie można go oglądać również w kinie Gryf w Gryfinie.

Specjalna projekcja filmu i spotkanie z Bartłomiejem Topą odbędzie się 2 lutego br. (sobota), o godz. 20.30. Bilety w cenie 16 zł do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej od 22 stycznia (wtorek).  

Oprócz projekcji "Drogówki" dodatkową atrakcją spotkania będzie kilkunastominutowy pokaz materiału z powstawania filmu.

„Drogówka” to jeden z najbardziej oczekiwanych polskich filmów w 2013 roku.  To historia siedmiu policjantów, których poza pracą łączy przyjaźń, imprezy, sportowe samochody i wspólne interesy. Ich mały, zamknięty świat z pozoru działa doskonale. Wszystko się zmienia, gdy w tajemniczych okolicznościach ginie jeden z nich. O morderstwo zostaje oskarżony sierżant Ryszard Król (w tą właśnie rolę wciela się Bartłomiej Topa). Próbując oczyścić się z zarzutów, odkrywa prawdę o przestępczych powiązaniach na najwyższych szczeblach władzy.

Wojciech Smarzowski o filmie: „Drogówka” to barwna opowieść o współczesnej Warszawie. Subiektywny, pulsujący światłami drogowymi, kierunkowskazami i policyjnym kogutem portret miasta. To film o głupocie kierowców, o absurdalnych przepisach drogowych, o korkach ulicznych, autostradach na papierze i dziurawych jezdniach w rzeczywistości. O tym, że jeśli są ci, którzy biorą, muszą być i ci, którzy dają.


Bartłomiej Topa urodził się 26 maja 1967 roku w Nowym Targu. W 1991 roku ukończył studia na wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Swoją karierę rozpoczynał w teatrze, gdzie za rolę w przedstawieniu „Ryszard III” otrzymał nagrodę na  IX Ogólnopolskim Przedstawieniu Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi. W latach 90. aktor pojawił się w kilku produkcjach, m.in. w głośnym filmie „Trzy kolory: Biały". Dużą popularność zyskał grając w serialu „Złotopolscy", w którym grał do 2006 roku. Brał udział w ponad trzydziestu polskich produkcjach filmowych m.in. „Wesele”, „Dom zły”. 

Kultura
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony