9 marca 2013 roku Eliza Hołubowska i Edyta Waszak z Teatru Tańca Ego Vu zaprezentowały się ze swoimi solowymi spektaklami ("Umbra" Elizy i "Mantel" Edyty) w Teatrze Kana w Szczecinie w ramach świeżo powołanej Zachodniopomorskiej Offensywy Teatralnej. W naszym województwie to Gryfino, nie Szczecin, jest liderem i animatorem w dziedzinie tańca, więc dla niektórych widzów było to nowe doświadczenie.

 

A widownia dopisała i z reakcji wywnioskować można, że była w pełni poruszona i zadowolona z wieczoru. Oba spektakle mimo, że można by je sklasyfikować jako teatr tańca były bardzo różne od siebie. Prezentowały zupełnie inne podejście do pracy z ciałem i do użycia środków pomocniczych na scenie. I właśnie to skomponowało się na piękny wieczór.

Po spektaklach Marek Brzeziński zaprezentował dwa krótkie filmy nawiązujące do spektaklu Edyty, porządkując jednocześnie niektórym widzom odbiór spektaklu. I na koniec odbyła się rozmowa z obiema choreografkami podsumowująca wieczór. Obie artystki są bardzo zadowolone z tego wieczoru.


Edyta Waszak "Mantel"


Edyta Waszak "Mantel"


Eliza Hołubowska "Umbra"

                               Eliza Hołubowska "Umbra"

Źródło: www.gdk.com.pl

fot. REM Multimedia

Kultura
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony