19 czerwca 2013 r. przy komplecie widzów w sali widowiskowej Gryfińskiego Domu Kultury odbyła się premiera pierwszego spektaklu Teatru Eliksir. Teatr tworzą głównie studenci Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ale także inni aktorzy, którzy doszli w trakcie pracy nad spektaklem. Gościnnie w przedstawieniu wystąpili też aktorzy Teatru Uhuru. Pokaz odbył się w ramach zakończenia roku akademickiego sekcji teatralnej GUTW. Opiekunem grupy jest Janusz Janiszewski - instruktor teatralny z Gryfińskiego Domu Kultury.

 

Po wielomiesięcznych próbach na Scenie po Lwami powstał autorski scenariusz spektaklu pt. "Eliksir młodości - czyli rzecz o niedalekiej przyszłości". Zabawne sytuacje, komiczne dialogi, satyryczne aluzje do życia naszego miasteczka oraz współczesna tematyka - to wszystko spodobało się publiczność. Ponadto na scenie pojawiło się wiele znanych z GUTW osób. Dlatego prawie bez przerwy widzowie nagradzali aktorów brawami przerywanymi spontanicznym śmiechem.

 

"Eliksir młodości..." to komedia, dowcipna farsa teatralna oparta na motywach bliskich wszystkim ludziom, a w szczególności tym w dojrzałym wieku. Sztuka przedstawia zdarzenia wokół pewnej "nalewki stworzonej na bazie spirytusu i olejku różanego", którą wymyśliła lokalna znachorka. Szybko okazało się, że eliksir działa, a przed mieszkańcami pojawiła się szansa odzyskania młodości! Wkrótce całe miasteczko ma się stać sławne, bogate i - co najważniejsze - odmłodzone! Po pierwszym zakończonym sukcesem spektaklu teatr planuje kolejne prezentacje, o czym poinformujemy już niedługo.

Zdjęcia: Ewelina Uhr

Źródło: www.gdk.com.pl

Kultura
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony