W dniach 22-26 lipca 2013 r. w ramach Artystycznych Wakacji odbyły się warsztaty taneczne prowadzone przez Elizę Hołubowską oraz plastyczne prowadzone przez Wiesławę Tyłę.Warsztaty taneczne obejmowały zabawy ruchowe oraz podstawy tańca współczesnego, jazzowego i nowoczesnego. Każde zajęcia zawierały rozgrzewkę usprawniającą i wzmacniającą ciała oraz zabawy pobudzające kreatywność przez improwizacje ruchowe. Przez pięć dni ponad 30 dzieci i młodzieży w wieku od 5-18 lat uczyło się dwóch choreografii oraz przygotowywało własne prezentacje, które zostały pokazane publiczności w ostatni dzień warsztatów (wystąpiło 28 dzieci). Instruktorka warsztatów bardzo cieszy się z zaangażowania i kreatywności uczestników.


Podczas zajęć plastycznych dzieci uczyły się podstaw malarstwa sztalugowego oraz poznawały teorię malowania (rozkład barw na palecie, dobór kolorów itp.). Na koniec warsztatów otrzymały do domów prace wykonane podczas tych pięciodniowych zajęć.

W kolejnym tygodniu, od 29 lipca do 2 sierpnia, będzie możliwość uczestnictwa w warsztatach turystycznych, prowadzonych przez Kamillę Gadomską, oraz plastycznych pod kierunkiem Elżbiety Narzekalak. Zapraszamy.

Źródło: www.gdk.com.pl

Kultura
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony