Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu zaprasza już po raz trzeci na święto zdrowego żywienia i trybu życia w urokliwym otoczeniu moryńskiej Promenady Wielkiego Raka leżącej na brzegami jeziora Morzycko. Jej ścieżki z wieloma atrakcjami, w tym replikami zwierząt epoki lodowcowej, zaprowadzą nas 28 września do amfiteatru, gdzie o godz. 11.00 rozpocznie się Święto Nowej Marchwi - święto plonów rolnych, sadowniczych, działkowych, ale nie tylko, bo także artystycznych i rzemieślniczych połączone w tym roku z zawodami sportowymi o charakterze rekreacyjnym – trening biegowy i nordic walking. Jak każdego roku nie zabraknie domowego jadła, miodów, serów, przetworów domowych, będą warsztaty florystyczne i plastyczne i muzyczne, wystawy i koncerty muzyczne, konkursy rodzinne.

Rozstrzygnięty zostanie konkurs „Gmina Moryń w Kwiatach" i na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, a pośród uczestników treningu rozlosowane będą atrakcyjne „prozdrowotne” nagrody. Muzyczną atrakcją dnia będzie średniowieczny spektakl muzyczny w wykonaniu folkowego zespołu TRYZNA o  godz. 15.00, którego członkowie poprowadzą także warsztaty instrumentalne. Pokażą z czego i jak dawniej wykonywano proste instrumenty, a każdy kto wykona swój instrument pod opieką muzyków, będzie go sobie mógł zatrzymać. Udział w warsztatach może wziąć każdy, bez względu na wiek. Słowem dla każdego coś dobrego. Do zobaczenia 28 września w moryńskim amfiteatrze!

Organizatorzy zapraszają do udziału wystawców, chcących tego dnia oferować swoje produkty. KONTAKT Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 91 414 61 23.

Święto Nowej Marchwi nawiązuje też do historycznej krainy - Nowej Marchii, na terenie której leżał Moryń.

 

Wydarzenia lokalne
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony