W dniu 13 sierpnia 2014 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Gryfinie odbyły się pierwsze konsultacje społeczne z pacjentami Szpitala Powiatowego w Gryfinie Sp. z o.o.

Ze strony Szpitala obecni byli Edyta Nowotarska – Prezes Zarządu, dr Janusz Syfert – z-ca Dyrektora ds. medycznych, Małgorzata Szewczuk – z-ca Dyrektora ds. administracyjnych, dr Dorota Rydzewska – Ordynator oddziału medycyny paliatywnej, dr Maciej Cukierman – Kierownik Izby Przyjęć.
Ze strony Starostwa Powiatowego w Gryfinie był obecny Wojciech Konarski – Starosta Powiatu Gryfińskiego.
Konsultacje społeczne zostały zorganizowane, ponieważ osoby zarządzające Szpitalem chcą poznawać opinię pacjentów i ich rodzin o poziomie opieki medycznej świadczonej w Szpitalu, o ich spostrzeżeniach i odczuciach w trakcie leczenia, obawach i pomysłach na to, co można jeszcze zmienić, aby poziom opieki był wyższy. Tematem pierwszych konsultacji było funkcjonowanie  Izby Przyjęć.

W spotkaniu wzięły udział dwie panie: siostra pacjentki oddziału wewnętrznego i oddziału medycyny paliatywnej oraz pacjentka oddziału ginekologiczno-położniczego.
W trakcie rozmowy osoby kierujące Szpitalem otrzymały wiele cennych uwag zarówno o funkcjonowaniu Izby Przyjęć jak i oddziałów szpitalnych.

Podkreślono, że warto jest brać udział w takich konsultacjach, bo jest to odpowiednia forma przekazywania uwag. Spotkania tego typu będą organizowane cyklicznie.

Wydarzenia lokalne
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony