1 czerwca, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka (i Dnia Ojca), zorganizowany przez klasy 1LA i 1TB. Wzięło w nim udział 10 klas. Festyn poprowadziły uczennice klasy 1 LA, Julia Cieciuch i Kamila Sikora. Uczestnicy brali udział w 10 nietypowych konkurencjach.
Zostały one podzielone na dwie części, z których jedna związana była z bajkami, natomiast druga obejmowała zadania sportowe.
Klasom najwięcej trudności sprawił rzut piłką do kosza z zawiązanymi oczami. A przecież każde dziecko to potrafi(?).Przedstawiciele klas wykazali się ogromną wiedzą na temat filmów animowanych oraz niebagatelną sprawnością fizyczną. Prawie dorośli bawili się jak... dzieci. Panowała fantastyczna atmosfera, a rywalizacja, choć zacięta, była naprawdę zdrowa.

Poza wspomnianymi już zadaniami uczniowie mogli zmierzyć się w konkursach „Najlepszy Przyszły Ojciec" oraz „Najlepszy Bajkowy Strój". W jury zasiedli supereksperci: Barbara Kosmalska (ekspert w dziedzinie nauk biologicznych), Ludwika Urbańska (ekspert w dziedzinie sprawności fizycznej), Marta Pazik (ekspert matematyczno-statystyczny), Tomasz Szachnowski (ojciec – ekspert – dyrektor) i Magda Jędrzejek.
Konkurs „Najlepszy Przyszły Ojciec" składał się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna złożona była z pytań na temat przebiegu ciąży. Pięciu uczestników z największą liczbą punktów przeszło do zadań praktycznych. „Przyszli ojcowie" musieli wykazać się umiejętnościami związanymi z opieką nad dzieckiem. Pieluchy, warkocze, robienie kaszki... A może powinno się to znaleźć się w tak zwanej podstawie programowej? Publiczność przez cały konkurs dopingowała swoich faworytów. Zwyciężył przedstawiciel klasy 1LB Rafał Pawłowicz, zdobywając wielkie uznanie jury.Natomiast w konkursie „Najlepszy Bajkowy Strój" wzięli udział uczniowie, którzy przebierali się za postacie z najróżniejszych bajek. Nie zabrakło księżniczek, kowbojów czy nawet wymyślnych zombie. Wygrali przedstawiciele klasy 1TA, którzy oprócz tego, że przygotowali fantastyczne kostiumy, to odegrali jeszcze scenę nawiązującą do nich.
Nagrodę główną, czyli ognisko, wygrała klasa 1TA, która miała minimalną przewagę nad pozostałymi uczestnikami. Wszystkie klasy, które brały udział w festynie, dostały drobny słodki upominek. Zwycięzcy konkursów zostali nagrodzeni kubkami, koszulkami oraz gadżetami uzyskanymi dzięki współpracy ze sponsorami.
Jak wynika z relacji nauczycieli, uczniom najwięcej radości sprawiały: okazja do wcielenia się postaci bajkowej (realizacja marzeń?), wspólna zabawa oraz możliwość rywalizacji z innymi klasami. Po tak dobrze zorganizowanej szkolnej imprezie pojawiło się dużo pozytywnych opinii oraz pragnienie kolejnych tego typu zabaw. Czyżby marzyło się uczniom życie jak z bajki? Czy szkoła na Łużyckiej powinna przekształcić się naprawdę w bajkową krainę?
Organizatorzy – klasy 1 LA i 1 TB – serdecznie dziękują wszystkim firmom i osobom prywatnym, dzięki pomocy których uczestnicy festynu mogli świetnie się bawić i otrzymać wyjątkowe nagrody.


Wydarzenia lokalne
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony