Rozstrzygnięcie 12. edycji konkursu „Nagroda starosty gryfińskiego za promocję powiatu” już za trzy tygodnie. Laureatów poznamy tradycyjnie podczas uroczystej sesji Rady Powiatu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. O statuetkę bociana i nagrodę pieniężną ubiegać się będzie 12 kandydatów, wyłonionych przez kapitułę konkursu spośród 32 osób, organizacji i podmiotów, które w ciągu ostatniego roku swoją działalnością lub osiągnięciami najlepiej promowały powiat lub też przyczyniały się do jego rozwoju. Zgodnie z obowiązującym od tego roku nowym regulaminem konkursu nagrody przyznane zostaną w kategoriach: kultura, sport, pro publico bono oraz przedsiębiorca roku.

Nominowani w kategorii KULTURA: 
(kliknij w nazwisko/nazwę kandydata, aby dowiedzieć się więcej)

Obejmuje dwie położone w Rejonie Pamięci Narodowej placówki muzealne: w Gozdowicach i Starych Łysogórkach. Prowadzi  głównie działalność edukacyjną  poprzez lekcje muzealne, gry terenowe wycieczki z przewodnikiem i wystawy czasowe związane z wydarzeniami z kwietnia 1945 r. Muzeum tworzy bazy informacji, prowadzi i udostępnia księgi inwentarzowe żołnierzy spoczywających na cmentarzu w Starych Łysogórkach. Stworzyło także stronę internetową z nazwiskami poległych żołnierzy i lokalizacją ich miejsca pochówku. W muzeum dwukrotnie gościł Bogusław Wołoszański z ekipą filmową, a odcinek programu „Tajna historia XX wieku” poświęcony forsowaniu Odry wyemitowany został w telewizji Polsat Play. W 2017 r. Muzeum było współorganizatorem „Wakacji z historią”, zlotu klas mundurowych oraz projektu „Edukacja obronna Rejonu Pamięci Narodowej”.

Zgłaszający: Burmistrz Mieszkowic

Od 5 lat jest organizatorem Aksamitnego Festiwalu, którego celem jest zaangażowanie mieszkańców sołectwa w estetyczne kształtowanie najbliższego otoczenia poprzez sadzenie kwiatów i krzewów we wsi, a także dbanie o własne ogródki w ramach konkursu o tytuł Aksamitnej Zagrody. Działania te prowadzą do utworzenia w Mirowie Wioski Kwiatowej  jako innowacyjnego produktu turystycznego. W ubiegłym roku mieszkańcy sołectwa brali także udział w projekcie „Rewitalizacja na terenie gmin województwa zachodniopomorskiego znajdujących się w Specjalnej Strefie Włączenia” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO WZ 2014-2020.

Zgłaszający: Starosta Gryfiński

Grupa osób z orzeczeniami o niepełnosprawności, których spotkanie na warsztatach arteterapeutycznych zaowocowało powstaniem grupy teatralnej. Aktorzy są wzorem pracowitości i zaangażowania. Pod kierunkiem pedagoga Violiny Janiszewskiej tworzą spektakle i prezentują je w miastach naszego województwa, ale też u sąsiadów zza Odry. O swojej pracy teatr wielokrotnie opowiadał na antenie telewizji polskiej i niemieckiej, a także w prasie i radiu. Aktorzy przez rok byli w posiadaniu Złotego Gołębia - przechodniej statuetki ONZ. W tym roku przekazali ją przyjaciołom – muzykom z zespołu „Na Górze”, z którymi nagrali teledysk do utworu „Mgła”. Teatr otrzymuje wiele zaproszeń do współpracy i prezentacji swoich spektakli. Jest ogromną inspiracją dla wielu niepełnosprawnych osób.

Zgłaszający: Grupa mieszkańców powiatu oraz Starosta Gryfiński


Pozostali kandydaci do nagrody w tej kategorii to:

Młody gryfinianin, rocznik 1987. Od siedmiu lat jest koncertowym didżejem gwiazdy polskiego rapu – Soboty. Grają wspólnie w Polsce i za granicą. Ostatni rok pracy muzyka to m.in. nagranie, wydanie, promocja i dystrybucja swojej autorskiej płyty „CutAddix 2” oraz płyty dwudziestoletniego tekściarza z Lubanowa „Karol KAR”. Nagrał również dwa teledyski zapowiadające debiutancką płytę gryfińskiego artysty o pseudonimie Tomasens. W teledyskach zarejestrowano i wykorzystano ujęcia z powietrza ukazujące piękno Parku Krajobrazowego Doliny Dolnej Odry, pojawiają się w nich także mieszkańcy Gryfina związani z kultura i sportem.

Zgłaszający: kandydat oraz grupa mieszkańców powiatu

Główny organizator i koordynator  ważnego na  kulturalnej mapie powiatu, cyklicznego wydarzenia – polsko-niemieckiego festiwalu „CeDynia na okrągło”. Podczas festiwalu prezentowana jest kuchnia regionalna, głównie oparta na daniach z dyni, ale nie tylko. To również pokazy kulinarne i ogrodnicze, stoiska z regionalnymi produktami, przetworami, rzemiosłem artystycznym, a także warsztaty, konkursy, wystawy, występy muzyczne i mnóstwo innych atrakcji. Wykreowanie corocznego święta dyni oraz promocja lokalnych produktów, to budowanie marki, która czyni Cedynię i powiat gryfiński miejscem rozpoznawalnym, przyciągając turystów zarówno z Polski jak i sąsiadów zza Odry.

Zgłaszający: Starosta Gryfiński oraz grupa mieszkańców powiatu

Emerytowany nauczyciel, kustosz Mieszkowickiej Izby Pamiątek Regionalnych, który z wielką starannością, a wręcz pietyzmem gromadzi i przechowuje dla kolejnych pokoleń pamiątki, dokumenty, fotografie itp. wyznaczające trwałe ślady w historii ziemi mieszkowickiej. Organizuje wiele wystaw czasowych, oprowadza wycieczki szkolne opowiadając o historii małej ojczyzny. Jest także autorem i współautorem wydawnictw poświęconych Mieszkowicom i okolicom . Z jego inicjatywy od 2002 r. działa Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieszkowickiej.

Zgłaszający: Burmistrz Mieszkowic

Gryfinianka, instruktor plastyki w Gryfińskim Domu Kultury. Pracuje z dziećmi i młodzieżą. Podczas zajęć uczestnicy dają upust swojej kreatywności i pasji tworząc prace pełne ekspresji i wyobraźni. Podopieczni pani Małgosi rokrocznie przygotowują się i biorą udział w licznych konkursach plastycznych. Powstają piękne prace, pełne wielorakich barw i tematów czego potwierdzeniem są liczne nagrody i wyróżnienia dla wychowanków zdobyte na arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Wytrwałość i praca są zauważane i doceniane przez wiele cenionych ośrodków kulturalnych min. w Krakowie, Łodzi, Toruniu, Warszawie, Rzeszowie, Goleniowie, Ełku i Schwedt.
Na tak wysokim szczeblu prace oceniane są przez jury składające się z cenionych i wybitnych artystów, profesorów, grafików i malarzy. Jurorzy wydarzeń chwalą zarówno innowacyjność prac, ale także wysoko oceniają pracę instruktora, nowatorskie podejście i umiejętności.

Zgłaszający: Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino

uczestnik kilku edycji Przystanku Woodstock, laureat Złotego Bączka ‘96 i nagrody w plebiscycie publiczności tego festiwalu. Po kilkuletniej przerwie, w staro-nowym, poszerzonym składzie, z dźwiękami sprzed lat i zupełnie nowymi, w 2016 r. zespół reaktywował się. W ciągu ostatniego roku zagrał już kilkanaście koncertów w miastach naszego powiatu, w Myśliborzu, ale także w Gorzowie i Sulęcinie. Muzycy w najbliższym czasie planują wydać zremasterowany album nagrany kilka lat wcześniej. W wydaniu płyty będzie uczestniczyło Polskie Radio firmując ją swoim logo i znakiem katalogowym. W planach jest także nagranie albumu z zupełnie nowymi utworami.

Zgłaszający: Starosta Gryfiński


Nominowani w kategorii SPORT: 
(kliknij w nazwisko/nazwę kandydata, aby dowiedzieć się więcej)

Mimo, że sport nie jest domeną działalności, to MOK organizuje liczne imprezy sportowe m.in.: Bieg Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko, na który przyjeżdżają zawodnicy z całej Polski i z zagranicy, rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz dla miłośników książek i wycieczek na dwóch kółkach, Moryńska Trójka – trzykilometrowy bieg dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz grudniowy Marsz Świąteczny Nordic Walking. Od wielu lat MOK uczestniczy w Europejskim Tygodniu Sportu, jest również współorganizatorem Biegu Integracyjnego o Puchar Rady Sołeckiej w Starym Objezierzu.

Zgłaszający: Burmistrz Morynia

Aktywnie działający od prawie 60 lat klub z bogatą historią działalności i licznymi sukcesami. Oprócz codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą, Hermes jest organizatorem cyklicznych, masowych imprez biegowych m.in. Gryfińskiego Festiwalu Biegowego oraz cyklu Biegów Niepodległości. Imprezy te są wspaniałym sposobem na zachęcenie młodzieży i dorosłych do aktywnego spędzania wolnego czasu, promują wychowanie w trzeźwości i integrują społeczności przygraniczne. Udział w masowych imprezach biegowych zawodników z różnych regionów Polski oraz Niemiec to doskonała promocja naszego powiatu.

Zgłaszający: Starosta Gryfiński

Jest jedyną na terenie powiatu organizacją promującą lotnictwo turystyczno-sportowe. Swoją działalność prowadzi na terenie poradzieckiego lotniska wojskowego w Chojnie. Jego odremontowanie i wpisanie do ewidencji w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, jako lądowiska przyciąga coraz więcej turystów i miłośników latania z Polski i z zagranicy. Stratus od dwóch lat jest organizatorem dużego przedsięwzięcia rekreacyjnego – „Rodzinnego Pikniku Lotniczego”, w ramach którego odbywają się zawody latawcowe, pokazy lotnicze, loty widokowe i mnóstwo innych atrakcji.

Zgłaszający: Grupa mieszkańców powiatu


Pozostali kandydaci do nagrody w tej kategorii to:

Gryfinianin, zawodnik lekkoatletyczny Klubu Sportowego Inwalidów „Start” w Szczecinie. Podczas Mistrzostw Polski w 2016 r. zdobył srebrny medal w pchnięciu kulą i brązowy w rzucie oszczepem, a w 2017 r. wywalczył srebro w pchnięciu kulą. Trenuje również Boccie – sportową dyscyplinę paraolimpijską, w której w 2016 r. zdobył drużynowo Mistrzostwo Polski.

Zgłaszający: Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino

Szesnastoletnia zawodniczka Gryfińskiego Klubu Sportowego Delf, posiadająca na swoim koncie wiele zwycięstw w triathlonie i innych zawodach biegowych w regionie i w kraju. W 2017 r. brązowa medalistka Pucharu Europy Juniorów w Zagrzebiu (jako najmłodsza rocznikowo zawodniczka w tej kategorii). Dwukrotnie została wyróżniona przez Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino za wysokie wyniki we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym (2015, 2016).

Zgłaszający: Starosta Gryfiński

  

 

Współorganizator Krzywińskiej Ligi Biegów Przełajowych – cyklicznej imprezy popularyzującej masowe biegi wśród dzieci i młodzieży oraz propagującej zasady fair play w sporcie i uniwersalną ideę olimpijską. Impreza odbywa się w atmosferze igrzysk olimpijskich, z wniesieniem i wciągnięciem na maszt flagi olimpijskiej i zapaleniem olimpijskiego znicza. Corocznie gośćmi specjalnymi krzywińskiej ligi są olimpijczycy i wybitni sportowcy.

Zgłaszający: Starosta Gryfiński

 

Nominowani w kategorii PRO PUBLICO BONO: 
(kliknij w nazwisko/nazwę kandydata, aby dowiedzieć się więcej)

Stowarzyszenie tworzy grupa młodych wolontariuszy oraz ludzi ich wspierających, niosąca bezinteresowną pomoc bezdomnym zwierzętom. Zapewniają swoim podopiecznym dach nad głową, pełną miskę, opiekę weterynaryjną  oraz nieocenioną osobistą miłość. O tym, że Psijaciele to wyjątkowa grupa zapaleńców, świadczą efekty ich działań - w niecały rok istnienia udało się wysterylizować ok. 60 kotek i znaleźć nowe domy dla 41 psów i prawie 50 kotów. Dzięki staraniom wolontariuszy, prowizoryczna baza magazynowo-sprzętowa i zbudowane własnym trudem kojce stanowią podwaliny przyszłego gminnego schroniska dla porzuconych milusińskich.

Zgłaszający: Rada Miejska w Chojnie

Działa przy Gryfińskim Domu Kultury od 7 lat. Zespół tworzą pracownicy kultury i oświaty, szefowie gminnych jednostek organizacyjnych, przedstawiciele władz samorządowych, przedsiębiorcy. Na co dzień pełnią wiele ważnych zawodowych i społecznych ról. Na scenie pokazują się w zupełnie innej odsłonie. Do tej pory „Gliptykos” zrealizował pięć premier. Od pięciu lat wszystkie swoje przedstawienia aktorzy łączą z akcjami dobroczynnymi. W tym roku zespół przekazał ponad 6 tysięcy zł dochodu ze sprzedaży biletów-cegiełek na wsparcie wielu osób niepełnosprawnych potrzebujących rehabilitacji oraz ciężko chorych dzieci, dla których jedynym ratunkiem jest specjalistyczne leczenie.

Zgłaszający: Grupa mieszkańców powiatu

Szlachetna Paczka to akcja polegająca na niesieniu świątecznej pomocy rodzinom potrzebującym. Dzięki liderce rejonu Gryfino Małgorzacie Pokrzykowskiej w 2016 r. zawiązała się grupa wolontariuszy, którzy przed świętami Bożego Narodzenia zorganizowali wsparcie dla 38 rodzin z terenu powiatu gryfińskiego o łącznej wartości 118 tysięcy złotych. Prezenty to głównie żywność, odzież i środki czystości,  artykuły szkolne, pościel, meble, ale też np. pomoc przy remoncie mieszkania. Dla wielu rodzin życie stało się łatwiejsze dzięki np. pralce automatycznej czy kuchence gazowej, a zimowy chłód łatwiej było znieść z zapasem opału.

Zgłaszający: Grupa mieszkańców powiatu


Pozostali kandydaci do nagrody w tej kategorii to:

To amatorska drużyna kobiet lubiących grać w piłkę nożną i siatkówkę. Grupa istnieje po to aby integrować lokalne środowisko, aby wspólnie uprawiać sport i aktywnie spędzać wolny czas. Cotygodniowe treningi i spotkania dostarczają kobietom dużą dawkę pozytywnej energii. Dzięki tej energii biorą one udział w akcjach charytatywnych, organizują turnieje, festyny, a także pozyskują środki na swoją działalność.

Zgłaszający: Wójt Gminy Widuchowa

Stowarzyszenie, które dzięki realizowanym projektom aktywizuje osoby starsze i niepełnosprawne poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju formach życia społecznego, wspieranie twórczości artystycznej, ochronę i promocję zdrowia oraz propagowanie aktywnego wypoczynku. Słuchacze angażują się w upiększanie miasta, uczestniczą w warsztatach i plenerach malarskich zdobywając pierwsze nagrody. Liczne wyróżnienia zdobywa także działający przy GUTW Teatr Eliksir. Przedstawienia teatru, prezentowane na scenach w całym województwie, to prawdziwy majstersztyk w wykonaniu aktorów – amatorów. Owocem wieloletniego doświadczenia i twórczej pracy GUTW jest realizowany od dwóch lat autorski projekt „Senior kulturalnie zadowolony – obiady czwartkowe we wtorek”, będący cyklem spotkań, w których - oprócz seniorów - uczestniczy wielu przedstawicieli kultury i nauki.

Zgłaszający: Grupa mieszkańców powiatu

Misja klubu, jak i ogólnoświatowej organizacji Lions brzmi: We Serve (pomagamy).  Klub organizuje imprezy charytatywne, z których dochód przeznacza dla głównego beneficjenta – Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, koło w Gryfinie. Oprócz stowarzyszenia, indywidualnymi beneficjentami klubu są uzdolnieni uczniowie, młodzi sportowcy i osoby niepełnosprawne. W 2017 r. gryfińscy lioni ufundowali stypendium lekkoatletce MKS Hermes Gryfino.

Zgłaszający: Starosta Gryfiński

Stowarzyszenie powstało w celu aktywizacji mieszkańców Gryfina wokół idei i wartości patriotycznych. Od kilku lat stowarzyszenie zaangażowane jest w współorganizację gminnych uroczystości upamiętniających Bohaterów Powstania Warszawskiego. W maju 2017 r. zorganizowało spotkanie poświęcone pierwszemu powojennemu gryfińskiemu proboszczowi – ks. prałatowi Janowi Palicy. We wrześniu stowarzyszenie było współorganizatorem wystawy w galerii CIT pn. „Agresja sowiecka na Polskę 17.09.1939 r.”, na której obejrzeć można było mundury, broń oraz oryginalne wyposażenie żołnierzy z 1939 r. Członkowie stowarzyszenia zaangażowali się także w akcję Wielkanocna Paczuszka dla Maluszka dla podopiecznych Fundacji Małych Stópek.

Zgłaszający: Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino

Działa od 2015 r. aktywnie uczestnicząc w życiu społecznym, dając wzór młodemu pokoleniu. „Razem” to nie tylko nazwa, to również czyny. Wspólnie z Radą Sołecką i miejscową Ochotniczą Strażą Pożarną stowarzyszenie organizuje rajdy rowerowe, wycieczki, imprezy sportowe dla dzieci.  Angażuje mieszkańców do sprzątania i dbania o park dworski w Troszynie, prowadzi warsztaty kulinarne i rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych. Organizuje dla mieszkańców Troszyna i okolicznych sołectw prelekcje prowadzone przez specjalistów wielu dziedzin. Stowarzyszenie ma także swój udział w organizacji konferencji naukowej w ramach  Mieszkowickich Spotkań z Historią oraz w utworzeniu na plebani Izby Pamięci Ziemi Troszyńskiej, której inicjatorem jest ks. prob. Paweł Nowotarski.

Zgłaszający: Burmistrz Mieszkowic

Oferuje wszechstronną pomoc dzieciom przebywającym w placówce. Stowarzyszenie tworzą ludzie, którzy łączą pasję i pracę z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym. Po raz drugi we własnym zakresie zebrali fundusze i zrealizowali projekt „Rowerem po przygody – wakacyjny rajd rowerowy dla dzieci z Domu Dziecka w Trzcińsku-Zdroju”, dzięki któremu wychowankowie przeżyli wspaniałe, pełne wielu niezapomnianych chwil wakacje. 500 km na rowerze to nie tylko poznawanie interesujących miejsc, to również możliwość walki z własnymi słabościami, współpraca w grupie, a przede wszystkim odkrywanie samego siebie.

Zgłaszający: UKS Orlik Trzcińsko-Zdrój

Działa by wspierać osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności oraz ich rodziny. Jego członkami są rodzice dzieci i dorosłych niepełnosprawnych, jak również inne osoby, które chcą społecznie działać i pomagać. Dzięki zapałowi tych społeczników oraz współpracy z licznymi instytucjami i wolontariuszami, stowarzyszenie organizuje dla swoich podopiecznych wiele imprez kulturalnych, edukacyjnych, sportowych i rekreacyjnych.

Działalność stowarzyszenia to także cykliczne zajęcia warsztatowe, rehabilitacyjne, poradnictwo psychologiczne  oraz wsparcie i pomoc rodzinom dotkniętym problemem niepełnosprawności, w przezwyciężaniu codziennych trudności.

Zgłaszający: Starosta Gryfiński

To organizowane od 2014 r. cykliczne spotkania osób chcących i lubiących biegać. W każdą środę grupa licząca ok. 20 osób pokonuje bez rywalizacji trasę 8-10 km, a udział w bieganiu może wziąć każdy bez względu na wiek, kondycje i zaawansowanie. W ramach Wieczornego Biegania realizowane są inicjatywy: „Projekt 2 mosty” – aktywizujący tych, którzy biegać nie mogą, „Blood & Caffe” – grupowe oddawanie krwi w gryfińskim punkcie krwiodawstwa, symboliczny Wieczorny Bieg Niepodległości dla rodzin z dziećmi oraz Wieczorne Sprzątanie Świata, dzięki któremu zebrano kilkadziesiąt worków odpadów z polan, ścieżek biegowych oraz okolic ścieżki rowerowej do Wełtynia. Wieczorne Bieganie to również akcje pomocowe i charytatywne wspierające najbardziej potrzebujących.

Zgłaszający: Grupa mieszkańców powiatu

 

Nominowani w kategorii PRZEDSIĘBIORCA ROKU: 
(kliknij w nazwisko/nazwę kandydata, aby dowiedzieć się więcej)

Dzięki systematycznemu rozwojowi, poszerzaniu zakresu usług i nowo wybudowanej nowoczesnej hali produkcyjnej, firma jest jednym z najprężniej działających przedsiębiorstw na terenie powiatu. Firma współpracuje z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie w zakresie kształcenia młodocianych pracowników (w ubiegłym roku zatrudniono trzech absolwentów). Uczestniczy w organizowanych przez szkołę akcjach promocyjnych, wspiera także finansowo i rzeczowo szkolne konkursy i turnieje. Jaeger włącza się również w organizację wydarzeń kulturalnych m.in. Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij i Dni Gryfina. Firma zdobyła pierwszą nagrodę w ogólnopolskim plebiscycie „FR firma roku 2017” w kategorii przemysł metalowy i automatyka.

Zgłaszający: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie

Idealny przykład, że dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu można wiele osiągnąć. To przedsiębiorca, który własnymi siłami odbudował starą, poniemiecką stodołę i w obiekcie, który jeszcze niedawno posiadał tylko ściany zewnętrzne i dach stworzył pub utrzymany w klimacie średniowiecza z niepowtarzalną atmosferą i urokiem starej cegły, kamieni i zabudowy ryglowej. Oprócz pizzerii, mieszczącej się w podziemiach lokalu, na pierwszej i drugiej kondygnacji pan Paweł utworzył stylowe apartamenty Wellnes&Spa. Obiekt łączący funkcję gastronomiczną z noclegową i rekreacyjną jest dziś wizytówką Mieszkowic i chętnie odwiedzany jest przez mieszkańców i gości (głównie z Niemiec). Obecnie trwają prace przygotowawcze do stworzenia projektu „Gród Mieszka” obejmującego rozbudowę obiektu o sale konferencyjno-jadalne, dobudowę nowego budynku, budowę amfiteatru oraz zagospodarowanie i wyposażenie terenu przeznaczonego na cele rekreacyjno-kulturalne.

Zgłaszający: Burmistrz Mieszkowic

jeden z największych zakładów produkcyjnych na terenie gminy Moryń, obecnie zatrudnia 27 pracowników. Systematycznie inwestuje w swój rozwój i wprowadza nowe technologie, zwiększające wydajność produkcji i zapewniające bezpieczne warunki pracy. Współpracuje z kontrahentami z Niemiec, Danii i Holandii.

Zgłaszający: Burmistrz Morynia


Pozostali kandydaci do nagrody w tej kategorii to:

Świadczący usługi pralnicze oddział Fliegiel Textilservice/Albatros, to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w regionie i  jeden z największych lokalnych pracodawców. Dzięki nowoczesnym technologiom Albatros realizuje ogromne zamówienia, a otwarta w 2016 r. nowa hala zwiększyła wydajność firmy. W grudniu 2016 r. firma rozpoczęła współpracę z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie, wspiera nagrodami rzeczowymi konkursy organizowane przez szkołę. Sprawuje także patronat nad Przedszkolem im. Misia Uszatka w Gryfinie. Od wielu lat jest stałym sponsorem organizowanych na terenie powiatu wydarzeń kulturalnych oraz imprez.

Zgłaszający: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie

firma produkcyjna działająca od 2012 r., specjalizująca się w obróbce metali dla przemysłu morskiego, kolejowego i budownictwa. Największym kapitałem firmy są wykwalifikowani i profesjonalnie przygotowani pracownicy. Załoga liczy 18 osób, w tym osoby niepełnosprawne.

Firma angażuje się w inicjatywy lokalnej społeczności oraz wspiera finansowo Fundację Pomocy Dzieciom „Serduszko” i UKS Karate Shotokan Funakoshi-do ze Szczecina. Corocznie współorganizuje Dzień Dziecka w Borzymiu, finansując gry i zabawy oraz zaskakując uczestników wspaniałymi nagrodami.

Zgłaszający: kandydat

Firma działa od 2006 r. i jest masowym producentem  komponentów meblarskich oraz mebli z litego drewna. Posiada park maszynowy wyposażony w nowoczesny sprzęt. Współpracuje z fabrykami, oraz innymi dużymi producentami mebli na terenie kraju, głównie z siecią IKEA, a także z fabrykami i sieciami handlowymi w Unii Europejskiej (przede wszystkim firmami z Danii). Obecnie w firmie zatrudnionych jest 90 pracowników, w tym 3 osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. W ramach współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy, Drewco zatrudnia osoby bezrobotne zarejestrowane w urzędzie.

Zgłaszający: Starosta Gryfiński

Prowadzi dwie firmy na terenie gminy Cedynia (Maliko – hurtowa i detaliczna sprzedaż artykułów zoologicznych oraz M&P Invest – wynajem powierzchni handlowych). Poprzez nieustanny rozwój  i poszerzanie zakresu działalności tworzy nowe miejsca pracy, obecnie w swoich przedsiębiorstwach zatrudnia 10 osób – mieszkańców gminy Cedynia.

Jako lokalny przedsiębiorca angażuje się w rozwój lokalnej społeczności poprzez wspieranie działań gminy, stowarzyszeń i instytucji publicznych. W tym roku wsparł finansowo m.in. zakup wozu strażackiego dla OSP w Lubiechowie Górnym, organizację Dni Cedyni oraz  konkursów, imprez i wycieczek dla dzieci z cedyńskich szkół i przedszkoli. Ufundował także nagrodę dla najlepszego ucznia z Lubiechowa Dolnego i współfinansował projekt „Walory edukacyjno-przyrodnicze Cedyńskiego Parku Krajobrazowego” realizowany przez stowarzyszenie „Edukacja, Kultura, Nauka” . Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i obecnie prezesem Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Lubiechowa Dolnego.

Zgłaszający: Burmistrz Cedyni

 

Wydarzenia lokalne
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony