Większość udziałów gryfińskiego szpitala przejął Dom Lekarski. Ta szczecińska spółka powstała ponad 10 lat temu. Zarząd powiatu (na zdjęciach) zaaprobował propozycję specjalnego zespołu negocjacyjnego i wybrał inwestora strategicznego, którym jest wymieniona powyżej firma. Dom Lekarski zakupi 60 proc. akcji za 540 tys. zł. Podstawowe zabiegi wykonywane przez szpital będą na dotychczasowych warunkach finansowane przez NFZZ (czyli bezpłatnie).

 

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Dom Lekarski sp. z o.o. został założony w październiku 2000 roku przez Dariusza Piotrowskiego i Dariusza Kuligowskiego. W początkowej fazie działalności spółka prowadziła praktykę okulistyczną, stomatologiczną oraz urologiczną. W 2004 roku zdecydowano o poszerzeniu oferty o porady z zakresu chirurgii urazowo-ortopedycznej i chirurgii plastycznej, a w 2005 - o zabiegi z dziedziny chirurgii ręki. Rok później rozpoczęto wykonywanie operacji plastycznych i ortopedycznych na prowadzonym przez spółkę oddziale operacyjnym w szpitalu MSWiA w Szczecinie. Lekarze Domu Lekarskiego jako pierwsi w województwie zachodniopomorskim wprowadzili usunięcie zaćmy metodą fakoemulsyfikacji jako standard dla wszystkich operowanych pacjentów. Obecnie spółka jest drugim co do wielkości (po II Klinice Okulistyki PAM w Szczecinie) w województwie zachodniopomorskim ośrodkiem leczenia zaćmy tą metodą. W 2007 roku we współpracy z ZOZ MSWiA w Szczecinie rozpoczęto wykonywanie komercyjnych zabiegów laserowej korekcji wad wzroku. Oddział ortopedyczny jest liderem w regionie w zakresie małoinwazyjnych zabiegów operacyjnych metodą artroskopową.

14 czerwca 2010 roku NZOZ Dom Lekarski zmienił formę prawną, przekształcając się ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną. Spółka nie prowadzi praktyk lekarzy pierwszego kontaktu, ale przyjmuje pacjentów posiadających diagnozę wstępną oraz skierowanie do lekarza specjalisty.

Wydarzenia lokalne
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony