01Powiat Gryfiński zorganizował Spotkanie Noworoczne, by wspólnie z samorządowcami powiatowymi i gminnymi, przedstawicielami służb, inspekcji, straży a także firm, instytucji i organizacji związkowych współpracujących z Powiatem podsumować miniony rok i szeroki wachlarz zrealizowanych zadań. Był to także czas życzeń, zapowiedzi na nadchodzące miesiące oraz podziękowań.

05

Ubiegły, 2022 rok był szczególny… Nie dał nam odetchnąć po wciąż trwającej pandemii, a już na początku roku południowe gminy naszego powiatu nawiedziły silne wichury, które spowodowały kilkudniowy blackout. Niedługo po tym, 24 lutego za wschodnią granicą Polski wybuchła wojna. W obliczu tak wielkiej tragedii nie pozostaliśmy obojętni. Od pierwszych dni konfliktu wszyscy zjednoczyliśmy się w działaniu organizując pomoc dla uciekinierów wojennych z Ukrainy…
W sierpniu natomiast zmagaliśmy się z afrykańskim pomorem świń i katastrofą ekologiczną na Odrze... Dlatego dziś, w tym miejscu jest z nami pan Frank Bretsch - wicestarosta z zaprzyjaźnionego niemieckiego Powiatu Uckermark, są strażacy ochotnicy, wolontariusze, przedsiębiorcy i przedstawiciele różnych instytucji, którzy aktywnie współpracowali z Powiatem i wspierali nasze działania w tym niełatwym czasie – powiedzieli podczas powitania gospodarze wydarzenia: starosta Wojciech Konarski, wicestarosta Ewa Dudar i przewodniczący Rady Powiatu – Roman Michalski.

02

Spotkanie zakończył blok pytań do burmistrzów i wójtów gmin naszego powiatu, którzy w swoich wypowiedziach zaprezentowali walory swoich małych Ojczyzn i  najważniejsze zrealizowane inwestycje w roku 2022.

04

03

06

07

09

10

Powiat Gryfiński w 2022 roku - PREZENTACJA 

Wydarzenia lokalne
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony