Gryfiński Uniwersytet Trzeciego Wieku w piątek (22 czerwca br.) uroczyście zakończył rok akademicki 2011/2012. Zaproszonych gości oraz słuchaczy Uniwersytetu przywitał Waldemar Cudowski – prezes stowarzyszenia, który podsumował najważniejsze wydarzenia mijającego roku.

W trakcie uroczystości zostały wręczone wyróżnienia w postaci honorowego członkostwa oraz członka wspierającego. Tytuł Członka Honorowego otrzymali Wojciech Konarski Starosta Gryfiński, Henryk Piłat Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino, profesor Jerzy Madejski, dr Radosław Skrycki oraz Bożena Górak. Tytuł Członka Wspierającego otrzymały Maria Zalewska oraz Olga Woś.
Podczas gali wykład na temat teatru współczesnego w Gryfinie wygłosił Janusz Janiszewski. 
Wesołym akcentem kończącym spotkanie był występ sekcji teatralnej GUTW w programie kabaretowym „Być albo nie być na Uniwersytecie” podsumowującym z przymrużeniem oka pracę studentów w różnych sekcjach. W programie pojawiły się między innymi panie narzekające na trudny okres klimakterium, Hela Głomb, która ni w ząb nie mogła pojąć, o co chodzi koleżance próbującej porozmawiać z nią w języku niemieckim, malarz nieszczęśliwy, któremu model-manekin rozpadał się na oczach widzów „jak Pałacyk pod Lwami”. Była też wnuczka namawiająca babcię do wstąpienia na GUTW oraz Hamlet z monologiem „Być, czy nie być na uniwersytecie” z puentą, że oczywiście – być! Aktorki pracują pod kierunkiem Janusza Janiszewskiego.

Fotogaleria

Wydarzenia lokalne
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony