Itan w styczniu skończy 4 lata. Po przeszczepie szpiku ma bardzo słabe wyniki, dlatego często musi mieć przetaczaną krew.

Najbardziej potrzebne są płytki krwi, a właśnie na nie chłopiec musi najdłużej czekać. W bankach krwi brakuje tego składnika krwi, ponieważ dawców jest mało, a sam zabieg pobierania płytek trwa znacznie dłużej niż pełnej krwi.  

Itan ma grupę 0 Rh+, ale każdy kto chciałby pomóc może oddać swoją krew, nawet jeśli ma inną grupę. W takich przypadkach jest ona wymieniana na jednostkę z właściwą grupą.

Krew można oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie przy al. Wojska Polskiego 80/82 zaznaczając wcześniej, że jest to dar dla konkretnego dziecka.

Itan Rybarczyk - pacjent oddziału onkologii dziecięcej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie.
Grupa krwi: 0 RH dodatni
PESEL 09211106934

Krwiodawca po zabiegu otrzymuje zaświadczenie potwierdzające, które trzeba przekazać matce chłopca w celu dołączenia do historii choroby Itana. Zaświadczenie o oddaniu krwi ze wskazaniem najlepiej wysłać pocztą elektroniczną w formie skanu lub zdjęcia na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 


Wydarzenia lokalne
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony