Jezioro położone jest w otulinie Cedyńskiego Parku Krajobrazowego. Jego powierzchnia wynosi 342,7 ha, zaś maksymalna głębokość 60 m. Jest najgłębszym jeziorem na Pojezierzu Zachodnim i dziewiątym pod względem głębokości w Polsce. Kształt misy jeziora jest nieregularny. Centralną część jeziora charakteryzują gwałtowne spadki i liczne przegłębienia rzędu 30÷40 m. Brzegi jeziora są przeważnie wysokie, wyniesione nad lustrem wody na 5÷12 m. Stanowią w przeważającej części lasy i obszary zadrzewione. Jezioro zaliczane jest do jezior sielawowych. Doskonały akwen do uprawiania żeglarstwa, kajakarstwa i nurkowania. Jakość wód jeziora odpowiada II klasie czystości. W sezonie letnim nad jeziorem odbywa się wiele imprez i zabaw m.in. Dzień Sielawy i Jezior Bliźniaczych „Morzycko – Werbelinsee” oraz turnieje piłki plażowej.

Wypoczynek nad jeziorem Morzycko

Ośrodek Wypoczynkowy „GĄDNO” Zbigniew Typański
Gądno 50, 74-503 Moryń
tel./fax (091) 414 63 02 (czynny w okresie 30.04. – 30.09.)
tel. kom. 691 768 105
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
www.osrodekgadno.pl

Ośrodek oferuje domki campingowe 3- i 4-osobowe (jeden pokój i kuchnia) oraz 5- i 7-osobowe (dwa pokoje i kuchnia). Wszystkie domki są w pełni wyposażone (lodówka, kuchenka, pościel, naczynia, leżaki itp.). Na terenie ośrodka znajduje się plac zabaw, boiska sportowe, dwie świetlice oraz bezpłatny parking. Ośrodek dysponuje sprzętem wodnym do wypożyczenia (rowery wodne, kajaki, łódki dla wędkarzy).

Camping & Leśne Pole Biwakowe „COUNTRY DUDEK” Grażyna Śmiśniewicz
Gądno, 74-503 Moryń
tel. kom. 504 027 783
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.country-dudek.gadno.pl

Camping położony z dala do zgiełku i hałasu dnia codziennego, Idealne miejsce dla wędkarzy, amatorów sportów wodnych, a także dla wszystkich tych którzy cenią sobie ciszę i wypoczynek na łonie natury. Na terenie ośrodka znajduje się plaża ze swobodnym dostępem do jeziora, plac zabaw dla dzieci, miejsce na ognisko, toalety.

Atrakcje turystyczne
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony