11 dni festiwalu, co najmniej 120 prelegentów i ponad 100 wydarzeń. Tak w największym skrócie wyglądać będzie jubileuszowy 10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij", który odbędzie się w Gryfinie w dniach od 25 lutego do 6 marca 2016 r.
Od lat „kręgosłupem" programu festiwalu są spotkania z ludźmi, którzy opowiadają o swoich wyprawach, dziełach oraz przedsięwzięciach realizowanych w różnych częściach świata. Tradycji stanie się zadość i tym razem nie będzie inaczej.

Gryfino stanie się miejscem gdzie przecinać się będą szlaki reportażystów, etnologów, alpinistów czy miłośników ekstremalnej turystyki rowerowej. Festiwal dopełnią liczne wydarzenia towarzyszące, takie jak degustacje potraw, pokazy „Filmów świata", wycieczki po regionie, warsztaty dla dzieci i młodzieży, koncerty z muzyką alternatywną, ekstremalny rajd na orientację na 100 i 50 km, a także Bal Włóczykija pod hasłem „Wehikuł czasu".

Na festiwalu zagrają m.in.: Fruitcakes, Tabu, GRUFF!, a regionaliści zabiorą widzów m.in do Barlinka i okolic. Jeden dzień festiwalu odbędzie się również po niemieckiej stronie. Pośród gości swój udział w imprezie zapowiedzieli m.in.: jeden z najbardziej cenionych polskich współczesnych pisarzy Andrzej Stasiuk, a także Przemek Kossakowski, autor popularnych programów „Szósty zmysł" oraz „Inicjacja".


Przemek Kossakowski

Autorem plakatu i oprawy graficznej tegorocznej edycji festiwalu jest Tomasz Larek – ilustrator, grafik i pasjonat komiksów.

Rezerwacja i sprzedaż karnetów na festiwal rozpocznie się 8 grudnia 2015.

Bieżące informacje na temat imprezy można znaleźć na fanpage'u imprezy na facebooku:
https://www.facebook.com/Festiwal-W%C5%82%C3%B3czykij-373492680362/?fref=nf 


Jan Pietek i Marzena Badziak


Zespół Fruitcakes


Turystyka
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony