Dzień łabędzia krzykliwego to główna atrakcja przyrodnicza najbliższego weekendu. Dolina Dolnej Odry to miejsce zimowania i odpoczynku wielu gatunków ptaków. Jednym z nich jest łabędź krzykliwy – kuzyn łabędzia niemego.

Park Narodowy Dolina Dolnej Odry (Der Nationalpark Unteres Odertal) po drugiej stronie granicznej rzeki organizuje od 10 do 12 lutego br. 6. Dzień łabędzia krzykliwego. Impreza odbywa się w Criewen - widocznym przez Odrę z Zatoni Dolnej. Otwarcie o godz. 15.30. Oprócz tradycyjnych wykładów i wycieczki, w tym roku wystąpi chór Criewener. O 16.45 zaplanowana jest wieczorna wycieczka aby podglądać te piękne ptaki w naturze. W sobotę obchody przeniosą się do Schwedt. W niedzielę kolejne wykłady i wycieczki w Criewen. Więcej informacji można znaleźć na www.lugv.brandenburg.de

Łabędzie krzykliwe możemy spotkać też na użytku ekologicznym Rozlewiska Kostrzyneckie czy w Parku Krajobrazowym Dolina Dolnej Odry. Nasz rejon to jedno z najważniejszych zimowisk tych ptaków. Od października do kwietnia spotkać je możemy we wszystkich wolnych od lodu powierzchniach wody. Miejsca lęgowe łabędzia krzykliwego znajdują się głównie w północnej Europie.

Na zdjęciu Sylwii Cieśli łabędzie nieme na Odrze Wschodniej koło mostu w Gryfinie.

Turystyka
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony