ITB Berlin to międzynarodowe targi turystyczne, które w tym roku odbędą się w dniach 7 - 11 marca. Mieszkańcy naszego powiatu mają do Berlina bardzo blisko i z tego korzystają. Na targach są również wystawcy z naszego województwa, głównie z pasa nadmorskiego. Targi to największa tego typu impreza w Europie - przyciąga ponad 10 tys. wystawców z 180 krajów i przeszło 170 tys. gości!

 

W ciągu dwóch pierwszych dni stoiska promocyjne są otwarte dla wszystkich, którzy zarabiają na branży turystycznej. Targi to bowiem świetna okazja do nawiązania współpracy z biurami podróży i ludźmi z branży. Trzy kolejne dni, czyli od dziś (piątek, 9 marca) to czas na pozyskiwanie klientów indywidualnych. Można wówczas nabyć mapy, prospekty i dowiedzieć się szczegółów nawet o egzotycznych miejscach.

 

Jednak ITB Berlin to przede wszystkim komercyjna impreza. Najbardziej efektowne stoiska budują kraje arabskie. Przykładowo w ubiegłym roku ich atrakcje promował m.in. oryginalny bolid Formuły 1. Warto być na  Międzynarodowych targach turystycznych w Berlinie, bo to jedna z największych imprez tej branży w Europie. Polska prezentacja zajmie1500 metrów kwadratowych. Swoją ofertę przedstawi około 70 polskich wystawców, w tym 16 regionów. Do tego zaprezentują się 4 miasta, w których latem 2012 r. odbywać się będą mecze Euro 2012.

Turystyka
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony